Brwi na mydło – technika, którą musisz wypróbować!

mydelko do brwi

Spis treści

„Brwi na mydło” czyli trend zwany Soap Brows, to metoda stylizacji brwi, która daje naturalny efekt. W zależności od tego, czy użyjemy dodatkowo cieni czy eyelinera, efekt będzie zupełnie inny. Jest to stary, hollywoodzki „patent”, który podbił serca wizażystów na całym świecie!

W swojej pracy niejednokrotnie stosuję technikę „brwi na mydło”, nadając przy tym swoim stylizacjom, naturalny i piękny efekt – mówi Łukasz Bier – ekspert marki Biały Jeleń, makijażysta, stylista oraz bloger – Szczególnie podczas sesji zdjęciowych, gdy look ma być bardzo subtelny, technika Soap Brows sprawdza się idealnie. Ja najchętniej stosuję Mydło Naturalne Biały Jeleń lub Mydło glicerynowe z nagietkiem. Jest to niezwykle prosta i tania technika nie wymagająca wysokich umiejętności.

Dwie metody jak uzyskać idealne brwi w domu

Niezbędny przybornik – metoda pierwsza:

  1. Mydło
  2. Woda
  3. Grzebyk do brwi
  4. Cień do brwi

Zwilż mydło tak, by było wilgotne, ale nie ociekało wodą. Następnie czystym grzebykiem do brwi otocz włosie równomiernie grubą warstwą mydła. Po tej czynności usuń nadmiar mydła z grzebyka obracając nim na suchej powierzchni.

Brwi zaczesuj do góry do momentu, aż uzyskasz zadowalający Ciebie efekt. Jeśli sądzisz, że włoski brwi nie trzymają się w tym kierunku, który ustaliłaś, warto ponowić tą samą czynność. Mydło marki Biały Jeleń nie powoduje bielenia, dzięki czemu możemy warstwować stylizację.

Odczekaj chwilę, by wilgoć na brwiach przeschła, a następnie oczyszczonym grzebykiem nabierz niewielką ilość cienia do brwi (lub powiek) i przeczesz włoski. Pamiętaj, by włosy i grzebyk były suche! Tylko wtedy unikniesz efektu plam i koncentracji pigmentu w jednym miejscu.

Niezbędny przybornik – metoda druga:

  1. Mydło
  2. Woda
  3. Grzebyk do brwi
  4. Eyeliner

Całą czynność powtarzamy dokładnie jak opisałem wyżej. Tutaj nie używamy cienia do brwi. Technika ta sprawdzi się w przypadku brwi, które nie mają ubytku. Jeśli występują ubytki, a ta metoda bardziej Ci się podoba – skorzystaj z eyelinera.

W razie użycia eyelinera pamiętaj, że po stylizacji „brwi na mydło” musisz chwilę odczekać, by wilgoć odparowała, a na brwiach nie było nadmiaru mydła. W miejscach gdzie widzisz ubytki czy przerzedzenie, pociągnij cienką linię samym końcem aplikatora na ubytku między innymi włoskami, tak, by wtopiła się w brwi.


Zdjęcia: Łukasz Bier

Powiązane artykuły