Dlaczego warto kupować samochody od autoryzowanych dealerów?

kupowanie samochodu

Spis treści

Przed zakupem nowego samochodu należy podjąć kilka ważnych decyzji. Poza przeszukiwaniem ofert w celu znalezienia idealnego modelu równie istotny jest odpowiedni wybór sprzedawcy. Auto można bowiem nabyć prywatnie od poprzedniego właściciela, bezpośrednio od producenta lub u autoryzowanego dealera. W dzisiejszym artykule podpowiemy, dlaczego warto wybrać ostatnią opcję. Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

Pochodzenie i stan techniczny pojazdów potwierdzone odpowiednimi dokumentami

Każda osoba decydująca się na kupno pojazdu u autoryzowanego dealera ma pewność, że nabywa auto o sprawdzonym pochodzeniu oraz w nienagannym stanie technicznym. Wszystko to potwierdzone jest odpowiednimi dokumentami. O ile w przypadku nowego samochodu wprost od producenta także jest to standardem, to przy zakupie używanego pojazdu od osoby prywatnej dostęp do pełnej dokumentacji często stanowi spory problem. Współpracując ze sprawdzonym dealerem, takim jak firma ADF Auto z Wrocławia, wiesz, że samochód pochodzi ze sprawdzonego źródła. Masz pełny wgląd do jego historii niezależnie od tego, czy jest to nowe auto z salonu, czy używany model z przebiegiem kilkudziesięciu kilometrów.

Gwarancja na sprzedawane auta

Autoryzowani dealerzy udzielają kilkunastomiesięcznej gwarancji na oferowane przez siebie pojazdy. Jej długość uzależniona jest od kilku czynników. Mowa tu o modelu auta, jego wieku czy wyposażeniu. Posiadanie gwarancji wiąże się z uzyskaniem dodatkowych profitów w postaci dostępu do najlepszych punktów serwisowych dysponujących oryginalnymi częściami oraz samochodu zastępczego w przypadku awarii kupionego auta. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed ewentualnymi wadami niewykrytymi w trakcie przedsprzedażowego przeglądu. Po zakupie pojazdu od poprzedniego właściciela lub w prywatnym komisie nie masz co liczyć na pomoc po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Wiele możliwości finansowania samochodu

Niewątpliwą zaletą współpracy ze sprawdzonym dealerem Fiata we Wrocławiu jest możliwość finansowania auta w różnorodny sposób. Poza tradycyjnym zakupem za gotówkę nabywca może zdecydować się również na kredyt na preferowanych warunkach, leasing lub wynajem długoterminowy. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się przede wszystkim ostatnia z wymienionych form finansowania. Na wynajem szczególnie chętnie decydują się klienci biznesowi, tworzący flotę pojazdów firmowych. Jest to dla nich atrakcyjna alternatywa dla kredytu i leasingu, ponieważ nie wymaga angażowania dużych nakładów finansowych w momencie odbioru samochodu.

Ciekawym sposobem na obniżenie kosztów zakupu nowego auta jest pozostawienie używanego wcześniej modelu w rozliczeniu. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którym zależy na czasie i szybkim pozbyciu się starego samochodu. To duża oszczędność czasu i brak problemów z poszukiwaniem nabywcy nieużywanego już pojazdu. Pozostawiając auto dealerowi, zdejmujesz z siebie obowiązek szukania nowego właściciela dla Twojego samochodu. Nie musisz prowadzić wyczerpujących negocjacji z potencjalnymi nabywcami.

Powiązane artykuły