Gdzie i kiedy przydają się maski filtracyjne?

maska filtracyna

Spis treści

Maski filtracyjne stosowane są na co dzień w wielu branżach. Używane są tam, gdzie unoszą się gazy, pyły i inne szkodliwe substancje o dużych cząsteczkach. Filtry nie pozwalają na przedostanie się ich do układu oddechowego człowieka. W konstrukcji masek filtrujących znajdują się filtry, filtropochłaniacze lub pochłaniacze. Uniwersalność masek sprawia, że mogą one być stosowane w różnych sytuacjach, w branżach, w których powstają szkodliwe gazy.

Zastosowanie masek ochronnych z filtrem

Ochronne maski pełnotwarzowe umożliwiają bezpieczne oddychanie w trudnych warunkach. Sklepy z profesjonalnym sprzętem filtracyjnym, np. Agpol z Torunia oferują swoim klientom wysokiej jakości maski filtracyjne do różnych zastosowań. Takie produkty są przystosowane do użytkowania w miejscach zadymionych. Doskonale poradzą sobie także z pyłem i drobnoustrojami. Maski ochronne sprawdzają się w kontakcie z niebezpiecznymi pyłami, np. w farmacji lub przemyśle chemicznym. Znajdują zastosowanie także w medycynie, ponieważ zapobiegają przenikaniu bakterii i drobnoustrojów. Maski można stosować w różnych konfiguracjach: w połączeniu z pochłaniaczem dla gazów i par, z filtrem lub z pochłaniaczem i z filtrem. Pochłaniacze i filtry zatrzymują niebezpieczne dla zdrowia substancje.

Maski filtracyjne – jak wybrać najlepsze?

Dobrze dopasowane maski umożliwiają bezpieczną pracę i nie utrudniają komunikacji dzięki obecności membrany i komory akustycznej. Takie właściwości ma np. specjalistyczna maska Opti Fit marki Fenzy, które występują w 3 rozmiarach. Regulacja jest bardzo istotna, ponieważ umożliwia idealne dobranie wielkości maski i stabilne trzymanie się w miejscu. Maski należy dopasować do kształtu twarzy, by dobrze przylegały. Zapobiega to przenikaniu pod maskę cząsteczek szkodliwych substancji gazowych. Wybieraj maski z filtrem węglowym, który zatrzymuje zanieczyszczenia gazowe. Najlepsze są modele wykonane z nie uczulającego tworzywa, aby nie podrażniały i nie powodowały alergii.

Maski filtracyjne zabezpieczają układ oddechowy człowieka przed szkodliwymi substancjami unoszącymi się w powietrzu. Dzięki swojej specyficznej budowie zapobiegają przedostawaniu się cząsteczek gazów do płuc. Pamiętaj o odpowiednim doborze i regulacji maski, aby zapewnić jej wystarczającą szczelność.

Powiązane artykuły