Jak dbać o farbowane włosy?

szkodliwe działanie

Spis treści

Kobiety kochają zmieniać fryzury. Mowa tu nie tylko o cięciu, ale i kolorze. Zadbane i lśniące włosy niejednej kobiecie dodają pewności siebie, a ich różnorodne odcienie pozwalają na wyrażanie siebie i swojej osobowości. Obecnie na sklepowych półkach jest mnóstwo nowoczesnych kosmetyków, dzięki którym niezwykle łatwo można spełnić marzenia dotyczące wymarzonej fryzury bez zbędnego niszczenia włosów.

Nowoczesne farby do włosów

Farbowanie to jeden z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich. Dzięki niemu można w szybki sposób zmienić swój image i podnieść pewność siebie. Zabieg można wykonać nie tylko w salonie fryzjerskim, ale i w domowym zaciszu. Jeśli chcesz przeprowadzić koloryzację w swoim mieszkaniu, powinnaś uzbroić się w odpowiednie kosmetyki. Przede wszystkim obecnie na rynku znajdziesz farby, które mają mniej szkodliwe działanie, a zawarta w nich liczba składników pielęgnujących zadba o strukturę włosa. W kosmetycznym świecie największą rewolucję stanowią farby do włosów bez amoniaku, takie jak np. https://fryzart.pl/firm-pol-1302870820-Montibello.html. Charakteryzują się dużo łagodniejszym działaniem, a włosy o zmienionym kolorze są nadal piękne i lśniące. Do produktów możesz dobrać krem aktywujący o odpowiedniej mocy. Kosmetyk powinien być dopasowany do kondycji Twoich włosów i intensywności koloru, jaki chcesz uzyskać.

Codzienna pielęgnacja włosów farbowanych

Jeśli chcesz utrzymać swoją fryzurę w dobrej kondycji, wymaga ona niemałej uwagi. Przede wszystkim powinnaś używać kosmetyków przeznaczonych do włosów poddanych koloryzacji. Tego typu produkty mają więcej substancji odżywczych i są ukierunkowane na odbudowę struktury pasm włosowych.

W codziennej pielęgnacji powinnaś zadbać o odpowiedni szampon do włosów farbowanych. Wybieraj kosmetyki, które zawierają naturalne oleje i substancje odżywcze, chroniące kolor i dodające pasmom blasku. Jeśli chcesz uzyskać pożądany efekt gładkich włosów, pamiętaj, aby nie płukać ich zbyt długo w gorącej wodzie. Po umyciu fryzury zaleca się na nią nałożyć odżywkę do spłukiwania przeznaczoną do pasm po koloryzacji. Następnie produkt należy spłukać letnią wodą, która zamknie łuski włosów i zapewnia im blask oraz łatwe rozczesywanie. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się również odżywcze maski, które dogłębnie nawilżają i odżywiają pasma włosowe.

Ponadto warto także sięgnąć po bogactwo natury i skorzystać z naturalnych olejów. W wyborze tego typu produktów należy się kierować kolorem pasm i ich porowatością. Inne wymagania mają włosy średnioporowate, a całkowicie inne rozjaśniane.

Powiązane artykuły