Jak otworzyć samochód z zatrzaśniętymi kluczykami?

zamek w aucie

Spis treści

Chwila nieuwagi, pośpiech, czy zdenerwowanie – nie ma znaczenia, co jest przyczyną problemu. Faktem jest, że zatrzaśnięte klucze w aucie to ogromny problem, który może spowodować wiele nieprzyjemności. Co robić w takiej sytuacji? Najprościej jest zadzwonić po ślusarza, który wykona awaryjne otwieranie samochodu. Jednak, czy da się otworzyć auto samodzielnie? I przede wszystkim, czy na pewno jest to dobra opcja? Sprawdź w naszym artykule!

Tego nigdy nie rób!

Stres i pośpiech nie są dobrymi doradcami, a pod ich wpływem często podejmujemy niewłaściwe decyzje. Tak jest też w przypadku zatrzaśniętych kluczy. Chcąc, szybko dostać się do auta podejmujemy decyzje, których szybko zaczynamy żałować. Dlatego, po zorientowaniu się, że klucze zostały w zamkniętym samochodzie, najpierw trzeba ochłonąć i na spokojnie (na tyle na ile się da) zastanowić się co dalej. A czego na pewno nie warto robić?

Przede wszystkim od razu zrezygnuj z wybijania szyby. Koszt i problemy są niewspółmierne do pierwotnego kłopotu, jaki nas spotkał. Przede wszystkim na wymianę szyby zazwyczaj trzeba zaczekać kilka dni, a to oznacza, że pozostajemy bez auta przez ten czas. Dodatkowo oprócz kosztu zakupu nowej szyby, dochodzi jeszcze koszt jej wymiany, co łącznie może dać kwotę nawet kilkuset złotych! Jedyną sytuacją, w której wybicie szyby ma sens, jest zagrożenie czyjegoś życia lub zdrowia np. jeśli w nagrzanym aucie zostało małe dziecko.

Nie warto również samodzielnie manewrować przy zamku. Wkładanie druta, śrubokrętu, czy innych przedmiotów zazwyczaj kończy się nie otwarciem zamku, a jego uszkodzeniem. To będzie oznaczało konieczność jego wymiany, co będzie kosztowało około 500 złotych! Lepiej zrezygnować również z korzystania z różnego rodzaju internetowych poradników, w których przy użyciu różnych przedmiotów codziennego użytku otwiera się zamki. Jest to praktycznie niemożliwe, a awaria praktycznie jest gwarantowana. Najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-lodz-24h.pl/

Jak otworzyć samochód bez klucza?

Jedynym sposobem na otwarcie auta bez klucza, jest dostanie się do wnętrza pojazdu przez uchyloną szybę i otwarcie drzwi za pomocą bolca lub wewnętrznej klamki. Niestety otwarcie szyby nie jest wcale proste. Można do tego wykorzystać specjalne zestawy do otwierania szyby lub spróbować delikatnie podważyć szybę narzędziem, a następnie zsunąć nieznacznie szybę. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje ryzyko uszkodzenia mechanizmu otwierającego okna. Po uchyleniu szyby, należy wsunąć cienki, dość sztywny i zakrzywiony na końcu drut, aby zahaczyć nim o bolec lub klamkę i za niego pociągnąć. Brzmi prosto? Niestety to jest łatwe tylko jak się jest aktorem filmowym. W realnym życiu wymaga znacznej ilości czasu, cierpliwości i szczęścia. No i warto pamiętać, że takie otwieranie auta nie uda się w każdym samochodzie. Nie ma na to szans np. w nowych modelach aut, w których drzwi nie da się w ogóle odblokować od środka bez użycia kluczyka.

Awaryjne otwieranie samochodu

Jak wspomniano na początku, najprostszym rozwiązaniem problemu z zatrzaśniętymi w aucie kluczami, jest wezwanie ślusarza. Fachowiec posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także specjalistyczne narzędzia, którymi szybko i bez żadnych problemów otworzy każdy zamek. Co więcej, zrobi to bez wyrządzania jakichkolwiek szkód. Warto pamiętać, że awaryjne otwieranie auta jest usługą, z której można skorzystać w dowolnym momencie, gdyż ślusarz jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie ma wiec znaczenia pora, w jakiej przytrafiła się awaria.

Powiązane artykuły