Jak wybrać miejsce na wesele? Porady i sugestie

gdzie zoorganizowac wesele

Spis treści

Organizacja wesela to duże przedsięwzięcie dla Pary Młodej – w końcu w tym wyjątkowym dniu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Jedną z najważniejszych decyzji, którą musicie podjąć podczas planowania wesela, jest wybór konkretnego miejsca. Powinna być ona dobrze przemyślana. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej, aby w stu procentach spełniała Wasze oczekiwania.

Styl sali weselnej

Wiele sal weselnych ma neutralny wystrój. Dzięki temu można je przystroić w dowolny sposób, ale może się to wiązać ze sporymi kosztami. Jeśli macie określoną wizję wesela, wybierzcie miejsce, które od razu będzie narzucać charakter uroczystości. Planujecie wesele w stylu boho lub rustykalnym? Dobrym pomysłem będzie modne w ostatnim czasie przyjęcie w stodole. Chcecie zorganizować wesele w stylu glamour? W takim przypadku znacznie lepiej sprawdzi się zamek lub elegancki hotel – z dziełami sztuki czy kryształowymi żyrandolami. Oczywiście wesele nie musi mieć z góry określonego motywu przewodniego. Jeśli nie macie konkretnej wizji, możecie dopasować ją do sali, która najbardziej Wam się spodoba.

Lokalizacja sali weselnej

Bardzo ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej, jest jej lokalizacja. Przyjęcie można zorganizować w każdym miejscu, ale warto pomyśleć o rodzinie i znajomych, którzy mają się pojawić na uroczystości. Jeśli zapraszacie wielu gości i większość z nich pochodzi z Wielkopolski, dobrym pomysłem będzie organizacja wesela pod Poznaniem. Dzięki temu większość osób nie będzie miała problemów z dojazdem. Dlaczego warto wybrać lokalizację pod dużym miastem? Przede wszystkim zyskacie ciszę, spokój oraz otoczenie zieleni. Poza tym ceny w takich lokalizacjach są często niższe niż w hotelach znajdujących się w centrum miasta, a dzięki drogom szybkiego ruchu dojazd do nich nie zajmuje dużo czasu.

Nocleg dla gości weselnych

Jeśli wesele ma trwać do późnych godzin nocnych i planowane są poprawiny, wypada zapewnić gościom nocleg. Warto zadbać o takie umiejscowienie sali weselnej, aby miejsca noclegowe znajdowały się możliwie jak najbliżej. Mając to na uwadze, najlepszym wyjściem będzie organizacja wesela w hotelu, takim jak Hotel Remes Sport & Spa w Opalenicy pod Poznaniem. Dzięki temu goście będą mogli dostać się do swoich pokoi na piechotę w kilka minut, zamiast krążyć samochodem po okolicy w późnych godzinach nocnych. Zapewnienie komfortowego noclegu jest wyrazem szacunku oraz sposobem na podziękowanie gościom za to, że znaleźli czas, aby pojawić się na uroczystości – zwłaszcza tym, którzy przyjechali z daleka. Wygodne pokoje zlokalizowane w pobliżu sali weselnej pozwolą Wam się im za to odwdzięczyć.

Powiązane artykuły