Jak wybrać pierwsze kolczyki dla dziewczynki?

kolczyki dla dziewczynki

Spis treści

Chyba każda dziewczynka w którymś momencie zaczyna marzyć o własnych kolczykach. Niektórzy rodzice decydują się na przekłucie uszu u dziecka kilkuletniego, inni kilkunastoletniego – niezależnie od tego, które podejście wydaje się być słuszniejsze, należy pamiętać o tym, że biżuteria dla dziecka musi spełniać szereg wymagań. Wyjaśniamy, czym kierować się wybierając pierwsze kolczyki dla dziewczynki.

Czym kierować się wybierając kolczyki dla dziecka?

Planując przekłucie uszu dziecka, należy wybrać sprawdzony salon, zatrudniający wykwalifikowany personel i zapewniający higieniczne warunki. Sterylność zabiegu ma bowiem decydujący wpływ na proces gojenia i bezpieczeństwo dziecka. Istotny jest również właściwy dobór biżuterii. Kupując pierwsze kolczyki dla dziewczynki, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejsze elementy to:


    • materiał, z którego wykonane są kolczyki dla dziewczynek,
    • rodzaj zapięcia,
    • wielkość kolczyków,
    • ciężar kolczyków.

Pierwsze kolczyki powinny być wykonane z materiału przyjaznego dla skóry, nie powodującego reakcji alergicznej. W tym celu trzeba zwrócić uwagę, by nie zawierały niklu. Rodzaj zapięcia powinien zapewniać bezpieczeństwo. Dla dziewczynek polecane są przede wszystkim sztyfty i zamknięcia angielskie. Wielkość i ciężar kolczyków muszą być dostosowane do delikatnej budowy ucha dziecka. Ozdoby nie mogą naciągać płatków ucha. Lepiej unikać długich, wiszących kolczyków, które mogą zaczepiać się o ubranie czy grozić zerwaniem podczas zabawy.

Jakie kolczyki sprawdzą się jako pierwsze?

W ofercie producentów ozdób nie brakuje kolczyków dla dziewczynek. Jak informuje producent modnej biżuterii Colibra: wszystkie produkty dostępne w kategorii kolczyków dla dzieci są dostosowane do potrzeb najmłodszych klientów pod względem wagi, wielkości i wzornictwa. Podobnie jak wszystkie inne nasze wyroby, kolczyki dla dziewczynek wykonane są z bezpiecznych materiałów, nie powodujących reakcji alergicznej.

Jako pierwsze kolczyki dla dziewczynki warto wybrać ozdoby niewielkie, najlepiej na sztyftach. Pozwolą one oswoić się dziecku z tym, że ma w płatkach uszu ozdoby. Nie będą przeszkadzały podczas zabawy, a ryzyko ich zgubienia jest niewielkie. Dopiero kupując kolejne kolczyki, można pomyśleć o ozdobach wiszących. Jednak również one nie powinny być zbyt długie i ciężkie.

Kupując pierwsze kolczyki dla dziewczynki, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość ozdób i ich bezpieczeństwo. Wśród tak wyselekcjonowanych ozdób z pewnością znajdą się takie, które spodobają się dziecku. 

Powiązane artykuły