Jak wybrać szczotkę do włosów?

Szczotka

Spis treści

To naprawdę nie jest wszystko jedno, czym się czeszesz. Odpowiednie akcesoria są w stanie znacząco poprawić stan Twoich włosów i skóry głowy, dlatego poświęć dość czasu, by wybrać szczotkę lub grzebień. Dopasuj ją do rodzaju Twoich włosów, wtedy będą się one dobrze rozczesywać i bez większych problemów układać. Jak dokonać właściwego wyboru?

Włosy cienkie i delikatne

One są bardzo wrażliwe i należy się z nimi obchodzić niezwykle wręcz ostrożnie. Warto jest je wzmacniać dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Naturalne olejki, specjalne szampony przeznaczone właśnie do ich potrzeb, zabiegi regeneracyjne – to wszystko ma dla nich ogromne znaczenie. Tak samo wybór szczotki do czesania. Najlepsza dla nich będzie ta bardzo gęsta i naturalna. Najczęściej spotkasz się z włosiem dzika, choć istnieją też inne, równie skuteczne rodzaje. W ten sposób je wzmocnisz, bo w naturalnym włosiu, dokładnie tak jak we włosie człowieka, znajduje się kreatyna. Pobudzisz też mikrokrążenie skóry głowy.

Włosy kręcone

Grube i sprężyste loki to marzenie bardzo wielu kobiet. Są jednak dość wymagające w pielęgnacji. Są one nie tylko delikatne, ale mają też nieprzyjemną tendencję do puszenia się, są dość podatne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym także łatwo się kołtunią. Do takiej fryzury najlepszy będzie grzebień lub szczotka wykonane z drewna i mające bardzo szeroko rozstawione zęby – w ten sposób przejdą przez loki i nie uszkodzą ich. Tutaj także dobrze sprawdzi się szczotka z włosia naturalnego, choć czesanie za jej pomocą może być czasochłonne.

Włosy grube i puszące się

Jeśli jesteś posiadaczką włosów grubych, możesz zaliczać się do grona szczęściar. Choć puszenie się bywa już bardzo problematyczne. Jednak w obu tych przypadkach dobrze sprawdzi się jeden i ten sam rodzaj szczotki – podłużna i płaska, wyposażona we włosie syntetyczno-naturalne lub nylonowe. Nie będziesz miała problemów z rozczesywaniem. Możesz także skusić się na szczotkę jonizującą, która jest nieco droższa od tych zwyczajnych, ale bardzo skuteczna.

Włosy długie

Często zdarza się tak, że przy długiej fryzurze jest ona obciążona i pozbawiona objętości. Dzieje się ta ze względu na ich ciężkość. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się szczotka przeznaczona do modelowania. Jest ona okrągła, duża i ceramiczna. W ten sposób uda Ci się podnieść pasma u samej nasady i bardzo dokładnie je rozczesać. Dzięki ceramicznej powłoce będą one schły szybciej i nie będą się elektryzować, co jest częstym problemem w przypadku niewłaściwej pielęgnacji.

Powiązane artykuły