Jak zorganizować imprezę z okazji Andrzejek?

impreza na andrzejki

Spis treści

Andrzejki na dobre zapisały się w naszej tradycji i kulturze. Dlatego też wiele osób uczestniczy w imprezach w ostatnim dniu listopada, a niektórzy organizują je nawet we własnym zakresie. Decydując się na drugie rozwiązanie, musimy zadbać przede wszystkim o dekoracje na Andrzejki, a także przekąski i napoje dla gości czy plan zabaw.

Jakie dekoracje na Andrzejki wybrać?

Dekoracje na Andrzejki to przede wszystkim różnego rodzaju świecie, ustawione w efektownie prezentujących się naczyniach. Dobrym rozwiązaniem będzie też zakup balonów, najlepiej w kolorze złotym bądź srebrnym. Dużą popularność zdobywają też girlandy oraz kurtyny imprezowe, które znaleźć można na stronie https://partybudziki.pl/pol_n_Przyjecia_Okazje_Andrzejki-838.html. Pamiętajmy, że ozdabiamy nie tylko pomieszczenie, w którym odbędzie się przyjęcie, lecz również stół. Warto więc wyposażyć się w serwetki, kubki, słomki, sztućce i innego rodzaju dodatki, przydatne przy spożywaniu napojów czy posiłków. Zwróćmy uwagę na kolorystykę – dekoracje na Andrzejki charakteryzują się prostotą, dlatego postawmy na 1-2 kolory przewodnie, na przykład czarny i złoty.

Przebranie na Andrzejki – nieodłączna część imprezy!

Wybierając elementy dekoracyjne na Andrzejki, nie możemy zapomnieć o własnym przebraniu. Najczęściej kobiety decydują się założyć kostium wiedźmy, natomiast mężczyźni stawiają na przebranie superbohatera. Nie wszyscy mamy jednak czas i możliwość, aby pieczołowicie dopracować strój Andrzejkowy, dlatego też warto zakupić drobne elementy odzieżowe, dzięki którym z pewnością będziemy wyglądać efektownie. Dobrym rozwiązaniem będzie kapelusz wiedźmy, który może także stanowić pełnowartościową dekorację na Halloween. Ciekawym wyborem jest też opaska czarodzieja czy różdżka – ta druga z powodzeniem może stanąć w ozdobnym wazonie po zakończeniu zabaw, gdy zasiądziemy do posiłku. Elementy odzieżowe można więc dodatkowo wykorzystać jako dekoracje andrzejkowe.

Co postawić na andrzejkowym stole?

Wiadomo już, jakie dekoracje na Andrzejki wybrać, także w kontekście przygotowania stołu. Pamiętajmy, że doskonałym wyborem będą papierowe dekoracje andrzejkowe jednokrotnego użytku – po imprezie można wyrzucić je do kosza, nie trzeba ich myć, osuszać czy chować do szafek. A co znajdzie się na talerzykach gości i w ich kubkach? Na imprezie andrzejkowej nie może zabraknąć pysznego ponczu – z dodatkiem alkoholu bądź bezalkoholowego. Możemy przygotować przekąski na zimno i na ciepło – ciekawym rozwiązaniem będą na przykład popularne paluchy wiedźmy czy mini kosteczki zombie. Przygotowując posiłki, możemy użyć wyobraźni – z pewnością dodatkowo udekorują one andrzejkowy stół.

Powiązane artykuły