Jakie auto wynająć, planując wycieczkę za miasto?

wycieczka na miasto smaochodem

Spis treści

Chęć organizacji wycieczki za miasto to jeden z najpopularniejszych powodów wynajmu samochodów. Osoby niemające dostępu do własnego auta decydują się na wypożyczenie pojazdu, ponieważ chcą być niezależne od transportu publicznego. Prywatny samochód pozwala również dotrzeć do mniej uczęszczanych miejsc, do których dojazd pociągiem czy autobusem jest niemożliwy. Jakie auto wynająć, planując wycieczkę za miasto? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Samochody klasy B dla wyjeżdżających we dwoje

Rodzaj wynajmowanego samochodu w dużej mierze zależny jest od typu podróży oraz ilości osób, biorących w niej udział. W przypadku krótkiego wyjazdu we dwoje polecanym rozwiązaniem jest wypożyczenie jednego z aut segmentu B.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: Klasa B obejmuje niewielkie i ekonomiczne, a przy tym dynamiczne i komfortowe w prowadzeniu auta idealne dla dwóch osób oraz ich bagaży. Zdecydowana większość z nich oferowana jest jako 5-dzwiowe kompakty, co podnosi ich funkcjonalność i poprawia walory użytkowe. Modele takie jak Peugeot 208 czy Citroen C3 to doskonała propozycja dla pary zakochanych, szukających wygody i bezpieczeństwa w atrakcyjnej cenie. Wynajem auta z segmentu B z pewnością nie obciąży domowego budżetu, co jest niezwykle istotne dla narzeczonych i młodych małżeństw.

Rodzinne modele z segmentów C i D

Auta z segmentu B nie sprawdzą się już tak dobrze w przypadku wielodzietnych rodzin lub grup przyjaciół. W tej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem jest wynajem jednego z modeli klasy C bądź D w wariancie sedan lub kombi. Samochody takie jak Skoda Superb, Hyundai i40, Peugeot 508 czy Citroen C-Elysee wyróżniają się dużo większą przestrzenią ładunkową. Gwarantują miejsce dla pięciu dorosłych osób oraz przewożonych przez nich bagaży. Dzięki temu podróż jest dużo wygodniejsza. Jej uczestnicy nie odczuwają dyskomfortu nawet podczas wielogodzinnej jazdy. Wraz ze wzrostem gabarytów auta wzrasta też ochrona kierowcy i pasażerów. Jest to szczególnie istotne dla rodzin z małymi dziećmi, które na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo najmłodszych.

Segment SUV dla miłośników komfortowej jazdy po bezdrożach

Wycieczka poza miejską aglomerację może oznaczać także chęć przeżycia prawdziwej przygody w trakcie jazdy z dala od utartych szlaków. Dla takich osób wypożyczalnie przygotowały specjalną ofertę krótkoterminowego wynajmu samochodów typu SUV. Hyundai Tucson, Peugeot 3008, DS7 i inne auta z tego segmentu fantastycznie sprawdzają się zarówno mieście, jak i na bezdrożach. Zapewniają dużo miejsca dla podróżujących oraz ich bagaży. Co więcej, są niezwykle komfortowe w prowadzeniu, niezależnie od tego, czy droga jest utwardzona, czy nie. W przeciwieństwie do tradycyjnych samochodów terenowych SUV-y mają bogatsze wyposażenie i nierzadko również lepsze osiągi. To auta dla ludzi aktywnych, szukających niezawodnych pojazdów ułatwiających realizację ich sportowych pasji. Wynajem SUV-a to doskonały sposób na organizację wyjazdu w góry lub inne tereny wyżynne.

Powiązane artykuły