Jakie są produkty dla amazonek? 

rak piersi

Spis treści

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z chorobami nowotworowymi, a wśród nich wiele kobiet musi zmierzyć się z tak określanym „los amazonek”. Diagnoza nowotworu piersi potrafi wywrócić życie do góry nogami i być przyczyną wielu wyzwań o charakterze fizycznym, emocjonalnym oraz społecznym. Istnieją jednak przemyślane rozwiązania, które pozwalają kobietom przetrwać to trudne doświadczenie i odnaleźć komfort oraz pewność siebie na różnych etapach leczenia oraz w procesie powrotu do zdrowia. W sklepach specjalizujących się w produktach dla amazonek można znaleźć szeroką gamę artykułów, które wspierają osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Protezy piersi

Zakup protezy piersi po mastektomii to nie tylko sprawa estetyczna, ale również zdrowotna. Dobrze dobrana proteza wpływa na właściwe ułożenie kręgosłupa oraz równomierny rozkład masy ciała. W ofercie sklepów można znaleźć protezy wykonane z różnych materiałów, takich jak silikon czy pianka, które idealnie dopasowują się do kształtu i wielkości klatki piersiowej.

Peruki

Chemiaoterapia często wiąże się z utratą włosów, co może być powodem dyskomfortu i obniżenia poczucia własnej wartości. Peruki to kolejne produkty dla amazonek, które pozwalają na zachowanie estetyki i naturalnego wyglądu. W ofercie dostępne są peruki syntetyczne oraz z naturalnych włosów, które nie odstają od oryginału.

Chustki na głowę

Alternatywą dla peruk są chustki na głowę. Oprócz funkcji ochronnej przed chłodem czy promieniowaniem słonecznym, chustki pozwalają na wyrażenie własnego stylu i osobowości. W sklepach można znaleźć różnorodne wzory i kolory, które umożliwiają tworzenie modnych zestawów na każdą okazję.

Biustonosze protetyczne

Aby noszenie protezy piersi było wygodne, potrzebny jest specjalistyczny biustonosz protetyczny. Idealnie dobrany model zapewnia wsparcie dla protezy, niwelując dyskomfort związany z jej noszeniem. Biustonosze protetyczne mają specjalne kieszonki na protezę oraz szerokie ramiączka dla lepszego rozkładu ciężaru.

Specjalne kostiumy kąpielowe

Kobiety po mastektomii również mogą aktywnie spędzać czas nad wodą, korzystając ze specjalnych kostiumów kąpielowych dla amazonek. Takie stroje posiadają kieszonki na protezę piersi oraz specjalny krój, który zabezpiecza przed przemieszczeniem protezy podczas pływania. Jednym z miejsc, gdzie można kupić produkty dla amazonek, jest Sklep medyczny Z Miłością Do Zdrowia .

Powiązane artykuły