Naturalny krem do twarzy – świadoma pielęgnacja

krem do twarzy

Spis treści

Zastanawiasz się, jaki skład powinien mieć naturalny krem do twarzy, aby zapewnić Twojej skórze odpowiednie nawilżenie i jędrność? Poznaj drogocenne właściwości ekstraktów i olejów roślinnych, a także zastosowanie nowoczesnych kompleksów, wzbogacających polskie kremy do twarzy naturalne.

Choć naturalny krem do twarzy nie ma prawnie usystematyzowanej definicji, przyjmuje się, że należy do produktów o zielonym składzie, wywodzących się ze świata roślin i zwierząt, mikroorganizmów i minerałów, produkowanych zgodnie z międzynarodowymi normami oraz szacunkiem dla środowiska. Świadome podejście do bezpiecznej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała polega na dokonaniu wyboru – możesz odejść od stosowania kosmetyków tradycyjnych, opartych przede wszystkim na składnikach syntetycznych, na rzecz produktów naturalnych, organicznych lub wegańskich, produkowanych w Polsce. Przyda się do tego fachowa wiedza. Czym naturalne kremy do twarzy różnią się od konwencjonalnych? W naturalnym kremie do twarzy nie znajdziesz przede wszystkim sztucznych konserwantów, barwników, aromatów ani substancji ropopochodnych. Naturalne kremy do twarzy najczęściej nie są testowane na zwierzętach. Zwróć uwagę na to, czy zostały przebadane dermatologicznie, mikrobiologicznie i hipoalergicznie, zyskasz wówczas pewność, że nie przyczynią się do nasilenia problemów skórnych i występowania uczuleń. Sprawdź, na czym polega działanie naturalnego kremu do twarzy i jaki powinien mieć skład, aby skutecznie nawilżać i ujędrniać Twoją skórę.

Jak działa naturalny krem do twarzy?

Naturalny krem do twarzy powinien być przede wszystkim skuteczny, a więc działać zgodnie z zapewnieniami producenta i Twoimi oczekiwaniami. W codziennej pielęgnacji delikatnej skóry twarzy liczą się głównie: optymalne nawilżanie, zwężanie porów, kontrola wydzielania sebum, łagodzenie podrażnień i wygładzanie zmarszczek. Warto więc dobrać krem naturalny do twarzy idealnie do rodzaju cery, wieku i potrzeb skóry, opierając swoją decyzję na wnikliwej analizie składników aktywnych kosmetyku.

Krem do skóry suchej, bogaty w oleje roślinne, wzmacnia hydrolipidową barierę ochronną naskórka. Naturalny krem do skóry tłustej i mieszanej ogranicza wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra się nie błyszczy. Krem naturalny do skóry trądzikowej wyróżniają składniki antybakteryjne i przeciwzapalne, które hamują rozwój zmian, działając pielęgnacyjnie i leczniczo. Naturalny krem do skóry normalnej na dzień działa ochronnie, rewitalizująco, energetyzująco i odmładzająco. Krem do skóry wrażliwej, oparty na składnikach naturalnych i pochodzenia naturalnego, koi, nawilża, wzmacnia właściwości ochronne skóry i łagodzi podrażnienia. Jeśli zmagasz się z alergią, wybierz kosmetyki polecane przez dermatologów, przebadane klinicznie.

Jaki skład powinien mieć naturalny krem do twarzy?

O naturalności kremu do twarzy przesądza jego skład. Warto wiedzieć, że wyróżniamy składniki naturalne oraz składniki pochodzenia naturalnego, których definicje znajdziesz w międzynarodowej normie ISO 16128. ISO jest niezależną, pozarządową organizacją, tworzącą dobrowolne, rzetelne, międzynarodowe standardy normalizacyjne w wielu dziedzinach, w tym dla sektora kosmetycznego. Zgodnie z normą ISO 16128, składnik naturalny pozyskiwany jest wyłącznie z roślin, zwierząt, mikroorganizmów i minerałów z wykorzystaniem procesów fizycznych i innych (np. tłoczenie, mielenie, fermentacja), ale bez chemicznej modyfikacji. W ten sposób otrzymujemy m.in. drogocenne oleje roślinne, stosowane w wielu kosmetykach naturalnych.

Składnik pochodzenia naturalnego z kolei wywodzi się ze źródeł naturalnych i zachowuje swoje właściwości w ponad 50 proc. Otrzymywany jest metodami chemicznymi lub biologicznymi z zamiarem modyfikacji chemicznej z roślin (korzeni, części zielonych, kwiatów), minerałów lub stanowi produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego. W składzie naturalnego kremu do twarzy możesz znaleźć również składniki organiczne, pochodzące z upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów, zgodne z krajowym prawem lub zrównoważonymi standardami międzynarodowymi, otrzymane metodami chemicznymi lub biologicznymi, w których również zaszły modyfikacje chemiczne.

Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

O skuteczności działania kremu naturalnego do twarzy przesądzają nie tylko jego skład, ale również systematyczność i prawidłowe stosowanie. Odpowiednio dobrany do typu cery, wieku skóry i jej potrzeb, naturalny krem do twarzy nakładaj codziennie rano i wieczorem  na  dokładnie oczyszczoną skórę. Używaj przy tym bezpiecznych i łagodnych, naturalnych kosmetyków do mycia i tonizowania cery, dbając o utrzymanie odpowiedniego pH. Tuż przed zastosowaniem kremu naturalnego do twarzy możesz nałożyć bogate w skondensowane składniki aktywne serum pod oczy lub serum przeciwzmarszczkowe. Gdy kosmetyk dobrze się wchłonie, zastosuj krem z tej samej serii, delikatnie wklepując go w skórę twarzy, szyi i dekoltu. Pozostań w zgodzie z naturą, otaczając się bogactwem składników naturalnych, zamkniętych w wyjątkowo skutecznych kosmetykach naturalnych.

Powiązane artykuły