Olejki eteryczne – zastosowanie przy sprzątaniu

Olejki eteryczne

Spis treści

Olejki eteryczne mają szeroki zakres zastosowań. Korzysta się z nich w kosmetyce, wykorzystywane są także podczas aromaterapii. Mają szereg właściwości, które dobrze działają na ludzki organizm, dlatego są tak lubiane. Jednak wykorzystywać z powodzeniem możesz je także w domu. Dowiedz się jak wykorzystać je przy sprzątaniu i poznaj triki perfekcyjnej pani domu.

Czym są olejki eteryczne?

To produkt pochodzenia roślinnego. Pochodzi z drzew, ziół i innych roślin, które są zaliczane do olejkodajnych. To skoncentrowana i silnie pachnąca esencja, która ma także szereg innych właściwości. Jakich? To zależy głównie od ich rodzaju. Ich zakres możliwości jest na tyle szeroki, że bez większego problemu wykorzystywane są w kosmetyce, lecznictwie, czy w aromaterapii. Mogą być też z powodzeniem stosowane w domu, podczas sprzątania.

Zalety stosowania olejków eterycznych do sprzątania

Sprzątać trzeba, jednak można to robić w sposób ekologiczny, czyli przyjazny dla środowiska. Do takich rzeczy nie zaliczają się silne sklepowe detergenty, które dostają się do wody i mogą być przyczyną zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Olejki eteryczne nie mają tego typu złych właściwości. Są bardzo bezpieczne dla zwierząt i domowników. Ważna jest też ich skuteczność – utrzymująca się na wysokim poziomie, a także ich silne właściwości czyszczące, które ułatwiają proces sprzątania.

Jak można je wykorzystać przy sprzątaniu?

Olejki eteryczne mają szereg zastosowań, który wykorzystasz także podczas robienia porządków w swoim domu. Za ich pomocą usuniesz brud i nie pozostawisz brzydkich i trudnych do pozbycia się smug. W ten sposób także możesz wypowiedzieć wojnę bakteriom, grzybom czy owadom, które próbują sobie znaleźć miejsce w Twoim domu. Możesz je wykorzystać także przy odkurzaniu mieszkania. To nic trudnego, wystarczy dodać tylko kila kropel ulubionego zapachu do worka. Wtedy cały dom będzie pięknie pachniał. Doskonale nadają się też do stworzenia pięknie pachnącej mikstury do dywanu, która nie tylko go wyczyści, ale też odświeży jego zapach.

Olejek do prania

Jeśli wydaje Ci się, że olejki możesz wykorzystać tylko do sprzątania Twojego domu – mylisz się. Mają one zdecydowanie większe możliwości. Za ich pomocą odświeżysz także swoje pranie i sprawisz, że będzie ono wydzielało przepiękny aromat. Dodaj go do proszku do prania, który stosujesz albo spróbuj zrobić własny, ekologiczny proszek – w ten sposób będziesz bardziej ekologiczna, a Twoje ubrania będą czyste i pachnące.

Powiązane artykuły