Personal shopper – jakie trzeba mieć kwalifikacje?

wizerunek

Spis treści

Jeśli potrzebujemy pomocy w znalezieniu własnego stylu, wykreowaniu nowego wizerunku lub pomocy w zakupach to idealnym pomysłem jest skorzystanie z usług personal shopper. Nikt tak jak osoba na tym stanowisku nie zna się lepiej na kolorach, fasonach i obowiązujących trendach. Jakie kwalifikacje są potrzebne do pracy w tym zawodzie? Podpowiadamy.

Czym zajmuje się personal shopper?

Jak się okazuje praca, choć dla wielu osób jeszcze niezrozumiana, to znalazła swoje miejsce w obecnym świecie i zaklasyfikowała się w naprawdę mocnej pozycji na rynku świadczonych usług. Coraz więcej świadomych konsumentów korzysta z osobistych stylistów. Powodów może być wiele, jednak główne z nich to chęć zadbania o własny ubiór, fryzurę i makijaż. Właśnie w tym pomaga personal shopper. Osoby na tym stanowisku zajmują się również analizą sylwetki oraz przeglądem szafy.

Jak zostać personal shopper?

Większość osób zajmująca się szeroko pojętym doradztwem w zakresie stylu ma skończone kursy związane ze stylizacją oraz projektowaniem ubrań. Kwalifikacje mają z pewnością mniejsze znaczenie niż wyczucie estetyki, które ma decydujący wpływ na to, czy nadajemy się na dane stanowisko. Nie zapominajmy również o wysokim poziomie zdolności interpersonalnych. Personal shopper musi umieć słuchać, dzięki temu ma możliwość stworzenia rzeszy zadowolonych klientów, którzy usługi będą polecać rodzinie lub znajomym. Ważne jest również obeznanie w mediach społecznościowych. To tam doradcy budują markę osobistą i dzielą się metamorfozami swoich podopiecznych. Możemy powiedzieć, że to stanowi wizytówkę ich działalności. Należyte kompetencje pozwolą nabyć również staże w magazynach modowych. Nie ważne czy kandydat będzie szukał pracy w mniejszej miejscowości, czy zainteresuje go np. praca w Poznaniu, z pewnością osoby po praktykach będą szerzej brane pod uwagę, a szanse na pozytywny wynik rekrutacji znacznie wzrosną.

Aby odnaleźć się w tym zawodzie, należy być na bieżąco z modowymi trendami. Z pewnością przyda się znajomość kolorowych magazynów. Ale nie tylko. Inspiracji można poszukiwać w mediach społecznościowych bądź programach telewizyjnych. To niezwykle ważne, aby personal shopper był zainteresowany współczesnym światem i zmianami, które w nim zachodzą.

Osoba na tym stanowisku musi pamiętać, że dba o wizerunek osoby, która korzysta z jej usług. Wygląd wiele mówi o człowieku, a nawet możemy powiedzieć, że jest częścią jego historii. Dlatego tak ważne jest, aby dla stylisty, którego wybierzemy, praca była przede wszystkim pasją.

Powiązane artykuły