Peruki medyczne czym się wyróżniają?

peruki wybor

Spis treści

Peruki medyczne to artykuły, które nieco różnią się od zwykłej peruki czy treski. Są to przebadane i certyfikowane produkty wysokiej jakości. Ponadto peruki medyczne przeznaczone są głównie dla osób, które straciły włosy w wyniku choroby.

Co to są peruki medyczne i jakie mają przeznaczenie?

Peruki medyczne to specjalny produkt przeznaczony dla pacjentów onkologicznych, hematologicznych czy też dermatologicznych. Ogólnie rzecz biorąc, peruki medyczne powstały z myślą o osobach, które chcą ukryć ubytki włosów powstałe na skutek choroby.

Warto podkreślić, że peruki medyczne to produkty profesjonalne. W przeciwieństwie do zwykłej treski czy tupetu posiadają one certyfikaty medyczne. Dodatkowo peruki medyczne to artykuły, które zostały sprawdzone pod kątem dermatologicznym i alergologicznym. Nie powinny więc przysparzać żadnych nieprzyjemnych wrażeń podczas noszenia.

Peruki medyczne – jakie są rodzaje?

Medyczne włosy to zarówno peruki męskie, jak i damskie. Jednak to panie częściej decydują się na zakrycie łysej głowy. W końcu brak włosów u kobiety znacznie bardziej zwraca uwagę. Wypadanie czupryny ma także silniejszy wpływ na obniżenie samopoczucia przedstawicielek płci pięknej.

Pacjenci i pacjentki mogą zakupić różne rodzaje peruk. Poza zróżnicowaniem w kwestii koloru czy długości, medyczne nakrycia głowy dzieli również materiał ich wykonania. Na rynku dostępne są peruki z naturalnych włosów oraz z syntetycznych włókien. Te drugie z reguły są tańsze, ponieważ ich właściwości trochę różnią się od cech prawdziwej czupryny. Niemniej jednak mają one wysoką jakość, która pozwala na wygodne użytkowanie.

Gdzie można kupić peruki medyczne?

Peruki medyczne dostępne są w specjalnych sklepach medycznych. Przy zakupie nakrycia głowy warto wiedzieć, że pacjentom przysługuje częściowa refundacja na perukę. NFZ dopłaca do włosów, ponieważ mają one terapeutyczną funkcję. Jeśli jednak ktoś nie czuje się dobrze w perukach, to sklepy medyczne oferują także turbany czy chustki na głowę po chemioterapii.

Peruki medyczne mogą zdecydowanie podnieść pewność siebie i poprawić samopoczucie pacjenta. Jest to inwestycja, którą warto się zainteresować.

Powiązane artykuły