Planowanie dla każdego – notesy do Bullet Journal

Spis treści

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się planowanie metodą Bullet Journal. Twórcą metody jest Ryder Carroll. Pierwotnie cała metoda polegała na samodzielnym rozpisywaniu rzeczy do zaplanowania oraz list zadań. Najważniejsze było wychodzenie od ogólnych planów, do coraz bardziej szczegółowych. Wystarczył do tego notes do Bullet Journal i długopis.

Czy istnieje idealny notes do Bullet Journal?

Obecnie Bullet Journal dla wielu osób stał się sposobem na kreatywne planowanie oraz formą artystycznego wyrażania myśli. W związku z tym ogromną wagę przywiązuje się do wysokiej jakości notesów do Bullet Journal.

Idealny notes do Bullet Journal musi posiadać porządne kartki, które zniosą wiele różnorodnych artykułów piśmienniczych. Kartki powinny być dość grube, żeby nie przebijały przez nie kolorowe cienkopisy, ale nie za grube, aby notes nie był zbyt ciężki. Najlepszy byłby papier, na którym nie rozmazuje się atrament, a więc niewskazany jest papier bardzo satynowy. Najchętniej wybierane są notesy gładkie, albo w delikatne kropki, po to by tło nie przytłaczało naszych zapisków.

Nie mniej ważna jest okładka notesu do Bullet Journal’u. Tutaj już dużo zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy lubią minimalistyczne, stonowane okładki, a inni chcą czegoś rzucającego się w oczy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są notesy do Bullet Journal z gładką okładką, którą samodzielnie można ozdobić. Tego typu notesy znajdziesz na stronie https://www.creativehobby.pl/pol_m_kaligrafia_notesy-Bullet-Journal-332.html.

Największą zaletą Bullet Journalingu jest jego uniwersalność. To użytkownik w pełni decyduje jakie tabele są mu potrzebne, w jaki sposób będzie zaznaczał ważne wydarzenia i ile miejsca potrzebuje na codzienne listy zadań. Wbrew pozorom umiejętności plastyczne nie są niezbędne, ponieważ można wykorzystać naklejki lub szablony, które dodadzą naszemu plannerowi wyjątkowości. Oprócz tego możesz korzystać z kolorowych brush penów i zakreślaczy.

Oczywiście możesz również trzymać się pierwotnej wersji tej metody planowania wymyślonej przez Rydera Carrolla i wykorzystywać do niej tylko notes i długopis. Ale nawet wtedy o wiele przyjemniej używa się ładnego i wygodnego notesu do Bullet Journal’u. W końcu jest to przedmiot, który będziesz oglądać codziennie przez wiele tygodni i będzie Twoim centrum dowodzenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że o wiele chętniej korzystamy z ładnych przedmiotów.

Podsumowując, najważniejsze jest, żeby znaleźć sposób na opanowanie codziennego życia i znalezienie jak największej ilości czasu na odpoczynek lub nowe hobby! A czy rozpiszesz to kolorowym cienkopisem, czy czarnym długopisem, to już nie ma znaczenia. Liczy się, co później zrobisz z tymi planami i listami zadań.

Powiązane artykuły