Przygotowania do ślubu – od czego zacząć?

przygotowania do slubu

Spis treści

Mówi się, że ślub to najpiękniejszy dzień w życiu. To prawda! Jest on jednak poprzedzony długimi miesiącami wyczerpujących przygotowań. Od czego zacząć? Jak urządzić cudowne wesele i nie paść ofiarą przedweselnego stresu? W artykule podamy Ci kilka wskazówek, które z pewnością pomogą uporządkować plan działania i przetrwać ten ciężki czas oczekiwania na powiedzenie „tak”.

Wybór sali, czyli pierwsze poszukiwania

Odpowiednia sala weselna to połowa sukcesu, ponieważ nie chodzi tutaj tylko o miejsce, lecz także o obsługę, jedzenie, możliwość wprowadzenia własnych pomysłów, a nawet komfort tańca. Szukając wymarzonego miejsca, musicie być już zorientowani ile osób planujecie zaprosić, by na tej podstawie określić ilość potrzebnych miejsc (i dań) oraz rodzaj stołów. Coraz częściej pary młode decydują się na okrągłe stoły, które wyglądają niesamowicie. Należy jednak pamiętać, że taki sposób usadzenia może uniemożliwiać swobodne poruszanie się, kiedy zaprosiliśmy pokaźną liczbę osób.

A o co chodzi z tańcem? Muzyka i taniec to najważniejszy element weselnej zabawy. Niestety młodzi często zapominają, że komfortowe miejsce pozwoli bawić się do białego rana. Gdy uznacie już, że dana sala spełnia Wasze wymagania, zastanówcie się nad tym jeszcze dwa razy. Zwróćcie uwagę na fakt, czy posiada ona klimatyzację oraz z czego został wykonany parkiet. Strzałem w dziesiątkę będzie drewno! Jest o wiele mniej śliskie niż płytki, co może uchronić przed wieloma nieszczęśliwymi zdarzeniami.

Suknia ze snów, czyli to, o czym marzy każda kobieta

Od najmłodszych lat kobiety zastanawiają się w czym pójdą do ołtarza. Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych to ogromne przeżycie. Najlepszym pomysłem będzie, jeśli nie wybierzesz się tam sama. Pomoc bliskiej osoby i obiektywna opinia z zewnątrz z pewnością pomogą w wyborze takiej kreacji, która sprawi, że zachwycisz każdego gościa… i oczywiście pana młodego! Nie zamykaj się na różnorodność, przymierzaj wszystkie kroje, nie tylko te, które sobie wymarzyłaś, przeglądając katalogi. Czasem okazuje się, że styl, który wybrałaś nie jest do końca odpowiedni dla Twojej figury. Bądź otwarta na propozycje, a na pewno znajdziesz idealną suknię, w której przetańczysz całą noc.

Co Ci w duszy gra? Wybór kapeli

Odpowiednia muzyka to klucz do udanej zabawy. Na samym początku należy zastanowić się – DJ czy zespół? Kiedy już dokonacie wyboru, spotkajcie się z kilkoma wykonawcami, by móc wybrać najlepszego. Później trzeba ustalić szczegóły, czyli jaka gatunek muzyczny będzie grany, a może kilka? Nie sugerujcie się jedynie własnym gustem, ślub jest Waszym dniem, ale to goście muszą wspominać wesele z uśmiechem przez wiele lat. Postarajcie się wybrać utwory uniwersalne, które spodobają się każdemu, i przeplatać je z Waszymi ulubionymi. To sprawi, że wszyscy będą zadowoleni.

Jesteśmy przekonani, że te drobne podpowiedzi pomogą w zorganizowaniu najpiękniejszego przyjęcia i przeżycia tego dnia bez żadnego stresu. Gwarantujemy też, że Wasi goście będą zachwyceni i nikt nie wyjdzie przed północą. Nie pozostaje nic innego, jak w spokoju rozpocząć przygotowania.

Powiązane artykuły