Przygotuj swoje dziecko na bajkowy powrót do przedszkola

przedszkolak

Spis treści

Zbliża się sierpień, a to oznacza, że już za miesiąc wakacje dobiegną końca, a nasze pociechy wrócą do przedszkoli i szkół. Po roku pandemii i różnych przeciwności będzie to na pewno niezwykłe przeżycie. Uczcijmy to zatem wszyscy razem i zapewnijmy dzieciom iście bajkowy powrót. Niech nasze pociechy nie smucą się z powodu końca wakacji, a cieszą się z nowego roku szkolnego, pełnego radości i dobrej zabawy.

Bajkowe przygody, dzięki fantastycznym strojom

W tym momencie rodzi się pytanie, jak zapewnić bajkowy powrót do przedszkola naszym dzieciom? Odpowiedź jest prosta – sprawmy by stały się swoimi ulubionymi bohaterami. W tym zadaniu pomoże nam nic innego, jak bajkowy kostium. Przebrania dla dzieci oferują zupełnie nowy wymiar rozrywki, która rozbudza wyobraźnię dziecka i potrafi zaangażować je na długi czas. Stroje pozwalają maluchowi stać się jego ulubionym bajkowym, filmowym czy książkowym bohaterem i samemu kreować swoje wspaniałe przygody.

Pomyśl tylko, ile radości sprawi Twojemu dziecku powrót do przedszkola w przebraniu bajkowego bohatera! Ponadto taki kostium wpływa niezwykle pozytywnie na stymulowanie dziecięcej wyobraźni, co przyczynia się do rozwoju naszych pociech. To ważne, zwłaszcza w wieku przedszkolnym. Bajkowe przebranie potrafi sprawić, że dziecko może poczuć się jak bohater swojej ulubionej bajki, a wymyślanie przeróżnych historii i zabaw trwa bez końca. Podczas godzin spędzonych zarówno w przedszkolu, w domu, jak i na podwórku, kostium może okazać się świetnym sposobem na przykład na nudę lub integrację z rówieśnikami.

Najpopularniejsze stroje dla dzieci

Jeśli weźmiemy pod uwagę jakie stroje najchętniej wybierają dzieci w wieku od 3 do 7 lat, to dwie kategorie kostiumów zdecydowanie zdominowały rynek bajkowych przebrań. Ciekawi nas, czy ten trend będzie zachowany również w kolejnym roku szkolnym.

Dziewczynki kochają Krainę Lodu

Elsa oraz Anna – te dwie księżniczki z popularnej bajki „Kraina Lodu” to zdecydowane królowe wyobraźni dziewczynek w wieku przedszkolnym. Ich piękne suknie oraz różnego rodzaju akcesoria związane z tymi postaciami biją rekordy popularności. Dziewczynki chętnie wcielają się w Elsę oraz Annę nie tylko podczas balów przebierańców, ale również w trakcie codziennej zabawy.

Dużą zaletą tych strojów jest ich różnorodność i oryginalność. Sukienki oferowane przez sklepy z przebraniami mają rozmaite kolory, kroje i wzory. Występują również w wersjach z wieloma dodatkami, jak korony, różdżki czy rękawiczki. Krótsze i zwiewne sukienki idealnie nadadzą się na ciepły wrzesień, a te dłuższe z pewnością sprawdzą się podczas jesiennych i zimowych dni w bajkowym przedszkolu.

Chłopcy chcą ratować przedszkole

Stroje superbohaterów to prawdziwa gratka dla większości małych chłopców, którzy właśnie wracają do przedszkola ratować je przed nudą. Najchętniej kupowane przebrania z tej kategorii to Hulk, Ironman, Spiderman oraz Kapitan Ameryka. Coraz częściej w rankingach gości również strój zwariowanego Deadpoola.

Dzieciaki po prostu kochają przebrania superbohaterów, a zabawa w tych strojach jest dla nich niezwykle barwna, zajmująca i wymagająca twórczego myślenia. Nie chodzi przecież tylko o zbroje, maski lub inne akcesoria, ale także o wyobraźnię, dzięki której mogą one używać swoich supermocy podczas niesamowitych zabaw z rówieśnikami. To sprawia, że godziny spędzone w przedszkolu, ale także w domu czy na podwórku, nie nudzą, a nasze dziecko pozostaje aktywne i radosne.

Kup strój do przedszkola!

Jeśli chcesz zapewnić Twojemu dziecku iście bajkowy powrót do przedszkola, rozważ zakupienie jakiegoś przebrania. Zdecydowanie najbardziej polecamy zaopatrzyć naszą pociechę w taki strój, który będzie odwzorowywał postać jego ulubionego bohatera. Gwarantujemy, że nie ma nic przyjemniejszego niż widok naszych dzieci, które z uśmiechem na ustach (nawet schowanym pod maską superbohatera) wracają do przedszkola, aby uczyć się i spędzać czas z rówieśnikami – najlepiej na świetnej, bajkowej zabawie.

Powiązane artykuły