Siedzenie w domu – jak nie przytyć?

Jak nie przytyć?

Spis treści

Nastały takie czasy, że siedzenie w domu jest uważane za najbezpieczniejszą i najbardziej odpowiedzialną rzecz, którą mogą zrobić ludzie dla wspólnego dobra. Pozostawanie w domu nie musi jednak skończyć się przybieraniem na wadze – a z tym się najczęściej kojarzy wielu osobom. Można o siebie dbać i pilnować nienagannej sylwetki, nawet wtedy, gdy wychodzenie z domu niekoniecznie jest możliwe lub wskazane. Jak to zrobić?

Czas na zdrowe odżywianie

Gdy pozostajesz w domu i masz ograniczone możliwości wychodzenia na zewnątrz, masz siłą rzeczy dużo więcej czasu. Możesz go poświęcić na zmianę swoich nawyków żywieniowych i przygotowywanie sobie zdrowych, odżywczych produktów. Skończ z jedzeniem w biegu, zainteresuj się zdrową kuchnią. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie gotowałaś tego typu posiłków, nie martw się. Zajrzyj do Internetu i wypróbuj przepisy, które tam znajdziesz. W ten sposób wyrobisz w sobie bardzo zdrowe nawyki, być może odnajdziesz też swoje nowe hobby.

Nie podjadaj

To główny grzech pozostawiania w domu – podjadanie. Czasami możesz się złapać na tym, że robisz to, pomimo tego, że wcale nie jesteś głodna. Tak działa na ludzi nuda. Nudzisz się, brakuje Ci zajęcia, więc postanawiasz coś zjeść. Nie rób tego! Zamiast tego poszukaj sobie jakiegoś zajęcia, które pozwoli Ci spędzić czas miło, pożyteczne i bez negatywnego wpływu na Twoją sylwetkę. Obejrzyj film, poczytaj, zajmij się swoim hobby lub naucz się czegoś nowego – wszystko jest lepsze niż podjadanie niezdrowych przekąsek i ciągłe zaglądanie do lodówki, by sprawdzić, co jeszcze możesz zjeść.

Ruszaj się

Pozostawanie w domu to nie powód do tego, by zalec na kanapie i schodzić z niej tylko po to, by iść do kuchni. Z powodzeniem możesz trenować, a jeśli nie praktykowałaś wcześniej takiego sposobu spędzania czasu, warto jest to zmienić. Masz ku temu najlepszą okazję. Żeby wykonywać ćwiczenia fizyczne w domu, wcale nie potrzebujesz wiele. Wystarczy trochę miejsca oraz mata treningowa, by było Ci wygodniej. Choć bez niej też się obejdzie. Wskocz w wygodne ciuchy i zacznij swój trening! W Internecie znajdziesz mnóstwo filmów, które pomogą Ci o siebie zadbać!

Dbaj o siebie, by się dobrze czuć

Pozostawanie w domu wcale nie zwalnia Cię z obowiązku dbania o siebie. Nie pozostawaj całe dnie w piżamie. Szykuj się tak, jakbyś codziennie wychodziła do pracy, nawet jeśli pracujesz teraz zdalnie i jedyne, co musisz zrobić to podejść do własnego biurka w pokoju obok. To też czas, w którym masz czas na to, by urządzić sobie domowe SPA, poćwiczyć nowy rodzaj makijażu lub zadbać szczególnie o swoje włosy.

Powiązane artykuły