Taniec nowoczesny jakie są jego rodzaje?

taniec

Spis treści

Taniec nowoczesny to jeden z najpopularniejszych stylów tańca, który powstał w XX wieku w wyniku połączenia wielu różnych stylów tanecznych, takich jak jazz, balet, funky czy hip hop. Charakteryzuje się on płynnymi i dynamicznymi ruchami, a także silnym naciskiem na interpretację muzyki i emocje.

Wśród wielu rodzajów tańca nowoczesnego można wyróżnić kilka najważniejszych

Contemporary  to jeden z najczęściej wykonywanych stylów w tańcu nowoczesnym. Charakteryzuje się on dużą swobodą ruchów, płynnością i ekspresją. W tym stylu taniec łączy się z teatrem, a ruchy ciała są podporządkowane emocjom i nastrojom. Lyrical  jest to połączenie tańca nowoczesnego z baletowym. Charakteryzuje się on miękkimi, płynnymi ruchami, które wyrażają emocje i uczucia.

Jazz to styl tańca, który powstał na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Charakteryzuje się on dynamicznymi ruchami, naciskiem na precyzyjność i synchronizację oraz dużą ekspresją. Hip hop na Pradze Południe to styl tańca, który powstał w latach 70. XX wieku w USA. Charakteryzuje się on energicznymi, szybkimi i rytmicznymi ruchami, które wykonuje się do muzyki hip hopowej. Funky  to styl taneczny, który powstał w latach 60. XX wieku. Charakteryzuje się on energicznymi i dynamicznymi ruchami, które wykonuje się do muzyki funkowej i disco.

Street dance i commercial raz waacking

Street Dance  to styl tańca, który powstał w latach 80. XX wieku w USA. Charakteryzuje się on łączeniem wielu różnych stylów tanecznych, takich jak hip hop na Pradze Północ, funk, breakdance czy popping. Commercial  to styl taneczny, który powstał w latach 90. XX wieku w Wielkiej Brytanii. Charakteryzuje się on energicznymi i dynamicznymi ruchami, które wykonywane są do muzyki popowej i klubowej. Waacking  to styl tańca, który powstał w latach 70. XX wieku w USA. Charakteryzuje się on szybkimi i precyzyjnymi ruchami rąk i ramion, które wykonuje się do muzyki disco.Voguing  to styl taneczny, który powstał w latach 80. XX wieku w USA. Charakteryzuje się on wychodzeniem przed siebie, mimiką twarzy, a także stylizacją i wizualnymi efektami.

Powiązane artykuły