Tonik do twarzy — czy można go pominąć?

uzywanie toniku do twarzy

Spis treści

Podczas codziennej pielęgnacji twarzy ważne jest używanie odpowiednich kosmetyków we właściwy sposób. Jedna z części tego procesu, która jest dość często pomijana to tonizacja, do której używa się specjalnego kosmetyku, jakim jest tonik do twarzy. Czy rzeczywiście można pominąć korzystanie z toniku do twarzy, czy też jest on dość ważny? 

Tonik do twarzy — jak działa, co zawiera?

Nie da się w prosty sposób opisać tego, jakie działanie ma tonik do twarzy, gdyż zależy ono bardzo mocno od tego, jakich składników użyto w trakcie jego tworzenia. Niezależnie od działania bazą jest zawsze woda. Dlatego jest on łatwy w aplikacji i często spotkamy go w opakowaniu z atomizerem, który pozwala na użycie toniku w formie aerozolu rozpylonego po skórze.

W toniku do twarzy od wody znacznie bardziej istotne są oczywiście inne substancje. Mowa tu o składnikach, które mają pozytywny wpływ na skórę. Są to takie rzeczy jak olejki, ekstrakty z owoców, a także roślin, witaminy, czy też nawet probiotyki. Stosuje się również kwasy, czy też substancje antybakteryjne.

Czy można pominąć tonik do twarzy?

Wiele kobiet zastanawia się, czy można pominąć tonik do twarzy w trakcie pielęgnacji cery. Zdecydowanie nie jest to polecane, szczególnie w wypadku kobiet, które używają mocnego makijażu. Demakijaż sprawia bowiem, że zmienia się pH skóry. Gdy odbiega ono od naturalnego, czyli lekko kwasowego pH wynoszącego od 3,5 do 5,5 skóra staje się mniej odporna na infekcje bakteryjne, czy też różne negatywne czynniki zewnętrzne. Dlatego właśnie stosowanie toniku jest tak istotne.

Jak poprawnie korzystać z toniku do twarzy?

Tonik do twarzy powinien być używany w jednym z pierwszych etapów dbania o cerę. Codzienną pielęgnację trzeba oczywiście rozpocząć od demakijażu. Jeśli nie był on nałożony, to można od razu przejść do kroku drugiego, jakim jest dokładne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, które się na niej zebrały w trakcie dnia. Do tego używa się pianki bądź żelu do mycia twarzy.

Gdy twarz została umyta pora na nałożenie na nią toniku na przykład z pomocą nasączonego nim wacika, czy też używając do tego zawartego w opakowaniu atomizera, który pozwoli dokładnie rozpylić tonik po skórze. 

Na skórze na której znajduje się tonik, świetnie można wykorzystać inne kosmetyki, które będą znacznie lepiej się wchłaniać. Wtedy więc warto nałożyć na przykład krem nawilżający do twarzy, czy też inne kosmetyki takie jak serum bądź specjalny olejek do twarzy. Co ważne toniku nie trzeba zmywać i po nałożeniu innego kosmetyku można p

Powiązane artykuły