Błędy przy wyborze perfum

Wybór perfum

Spis treści

Chciałabyś ładnie pachnąć i mieć po prostu zapas ładnych perfum na każdą okazję? To całkiem normalne pragnienie. Wybór perfum potrafi być bardzo problematyczny, nawet dla doświadczonych miłośniczek tego typu kosmetyku. Nadal jednak można wymienić kilka podstawowych błędów – jeśli będziesz ich unikać, wybór zrobi się łatwiejszy.

Sprawdzanie zapachu po papierku

Nigdy tego nie rób. Często przy półce z perfumami w drogerii leżą papierki testowe, na których możesz powąchać zapach, ale to bardzo poważny błąd. Na papierku zapach jest inny niż na Twojej skórze. Twoja skóra sama w sobie wydziela swój specyficzny, bardzo indywidualny zapach. A i aromat perfum zmienia się pod wpływem jej ciepła i zmienia się. Dlatego coś, co może pachnieć nieprzyjemnie na papierku, może się bardzo dobrze prezentować na Tobie i na odwrót.

Zbyt wiele zapachów naraz

Idziesz na zakupy z myślą, że musisz poszukać dla siebie jakichś perfum. Dlatego szukasz ich, przebierasz, wybierasz i wąchasz bez przerwy. Spryskujesz się wieloma różnymi produktami i starasz się porównać wydzielane aromaty. W ten sposób do niczego nie dojdziesz. Twój mózg zmęczy się rozpoznawaniem zapachów. Zresztą one wszystkie wymieszają się na Twojej skórze i stworzą własną, niepowtarzalną kompozycję, dlatego jeśli wtedy podejmiesz decyzję, możesz się zdziwić po powrocie do domu.

Kierowanie się modą, nie własnym gustem

To coś bardzo indywidualnego i coś, co zostaje z Tobą na długo, otulając Cię przyjemną zapachową mgiełką. Czujesz ją i wdychasz przez cały czas. Dlatego Twój gust i upodobania są tutaj bardzo ważne. Kieruj się głównie nimi. Niekiedy możesz czuć pokusę ulegnięcia wpływom koleżanek, które używają określonych marek lub poczuć się skuszona wyjątkowo sugestywną reklamą. Mimo wszystko sprawdź zapach na swojej skórze i jeśli nie będzie Ci się podobał – zrezygnuj z niego. Nie ma sensu kupować czegoś, do czego nie jesteś przekonana, bo zmarnujesz tylko w ten sposób pieniądze.

Korzystanie z „niesamowitych okazji”

Dobre perfumy muszą kosztować. Nie wszystkie są bardzo drogie, znajdziesz coś dla siebie w obrębie większości półek cenowych. Nie ma też nic złego w korzystaniu z promocji sklepowych. Bądź czujna w innym przypadku – gdy toś chce Ci sprzedać coś bardzo drogiego w podejrzanie niskiej cenie. Wtedy najprawdopodobniej w przypadku perfum masz do czynienia z nędznymi podróbkami. Szkoda na nie pieniędzy. Nie mają one też zbyt wiele wspólnego ze swoim oryginałem. A jeśli jest inaczej – najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży, tego procederu też nie wspieraj.

Powiązane artykuły