Czy warto zainteresować się perfumami arabskimi? Poznaj ich zalety!

Wybór perfum

Spis treści

Świat perfum jest dużo bardziej zróżnicowany i fascynujący niż może Ci się wydawać. Techniki ich wytwarzania i podejście do nich może się bardzo różnić w zależności od miejsca, w którym powstały. Jednymi z najciekawszych – i z naszego punktu widzenia bardzo egzotycznych – perfum są te arabskie. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są perfumy arabskie?

Sztuka wytwarzania pachnideł różnego rodzaju jest w krajach arabskich niezwykle więc stara, bo sięga przeszło pięciu tysięcy lat. Już wtedy były wykorzystywane dla przyjemności ludzi, choć powstawały raczej z myślą o różnorodnych obrzędach religijnych. Współcześnie to jeden z tych produktów, wobec którego trudno jest przejść obojętnie. Spróbuj sama, to najlepszy sposób na to, by się o tym przekonać. Mają one szereg zalet, które sprawiają, że są one bardzo interesujące i prezentują się oryginalnie, dlatego zawsze z nimi zwrócisz na siebie uwagę.

Ciekawa forma

Forma, w której oferowane są perfumy arabskie jest niezwykle intrygująca, zwłaszcza dla Europejek, które do niej nie przywykły. Arabskie perfumy bowiem w swojej najbardziej klasycznej wersji są oferowane w postaci gęstego olejku, który aplikuje się bezpośrednio na skórę. Nie są one bardzo pojemne – mają co najwyżej kilka-kilkanaście mililitrów, ale skondensowany olejek pachnie bardzo intensywnie. Daj mu szansę, przekonasz się ile jest w stanie dla Ciebie zrobić…

Naturalne składniki

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich miłośniczek ekologii i naturalnych kosmetyków. W arabskich perfumach – pod warunkiem, że są oryginalne i dobrej jakości – znajdziesz wyłącznie naturalne składniki. Bez żadnych konserwantów, dodatkowych sztucznych aromatów, czy jakichkolwiek barwników. Wyłącznie rzeczy, które występują w naturze. W tym także oud – jeden z najdroższych, a zarazem najciekawszych skalników, który w europejskich perfumach jest bardzo rzadko spotykany.

Trwałość zapachu

Zazwyczaj sprzedawane są w niewielkich ilościach, ale niech Ci się nie wydaje, że to porcja wystarczająca na kilka dni – należą one do najbardziej wydajnych i utrzymują się na skórze przez cały długi dzień. Nie musisz poprawiać co kilka godzin, dodawać zapachu czy stosować dużych ilości olejku – kilka kropel na całe ciało w zupełności wystarczy. To zupełnie inna trwałość niż w przypadku perfum innego pochodzenia. Choćby z tego powodu warto jest się z nimi zapoznać. Zrób to też, gdy zależy Ci, by przez długie godziny mieć na sobie bardzo przyjemny i oryginalny aromat.

Powiązane artykuły