Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu z przywództwa?

Spis treści

Czy szkolenie z przywództwa to coś, czym powinieneś się zainteresować? Dlaczego warto wziąć w nim udział? Eksperci nie mają wątpliwości w kwestii tego, że posiadający odpowiednie kompetencje średni szczebel zarządzania jest w firmach prawdziwym motorem napędowym zmian. Jeśli więc chcesz przynieść korzyści zarówno swojej firmie, jak i karierze zawodowej, to dobrym pomysłem może być dla Ciebie uczestnictwo w szkoleniu organizowanym przez Game Changers Academy. 

Szkolenie z przywództwa zalecane jest szczególnie tym, którzy reprezentują tzw. middle management. Dlaczego właśnie tej grupie? Średni szczebel zarządzania, jak dowodzą badacze współczesnych wyzwań biznesowych, łączy perspektywy szeregowych pracowników i wyższej kadry (bo do obu jest mu równie blisko).

Liderzy niezbędni przy wdrażaniu zmian

Jeśli jesteś managerem średniego szczebla, to powinieneś zainteresować się kompetencjami, które mogą pomóc zarówno Tobie, jak i Twojej firmie. Eksperci z HarvarduCenter for Creative Leadership i twórcy Game Changers Academy wskazują na dziesięć kompetencji, które maksymalizują szansę na skuteczne wdrożenie zmian. Z pełną ich listą możesz zapoznać się poniżej:

1. Umiejętność storytellingu
2. Myślenie strategiczne
3. Zdolność budowania silnych zespołów
4. Umiejętność projektowania doświadczeń klienta
5. Samoświadomość lidera
6. Przełamywanie oporu
7. Mapowanie interesariuszy
8. Tworzenie bazy kontaktów i zarządzanie nią
9. Umiejętność zarządzania konfliktem
10. Wdrażanie kultury feedbacku

Czy któraś z tych kompetencji nie jest Twoją mocną stroną? A może jest wręcz przeciwnie i zdajesz sobie sprawę z faktu, że brak danej umiejętności wpływa na Ciebie negatywnie, a także ogranicza Twoją karierę zawodową? Niewykluczone, że tak właśnie jest. Nie powinieneś się jednak poddawać! Ogromny zapas wiedzy i użytecznych dla managerów kompetencji uzyskać możesz poprzez udział w szkoleniu z przywództwa.

Szkolenie z przywództwa – jak to działa?

IV edycja szkolenia Master of Business Change, które organizuje Game Changers Academy, pozwoli Ci rozwinąć dziesięć podanych wyżej kompetencji, ale to nie wszystko. Poznasz również narzędzia, dzięki którym będziesz mógł skutecznie wprowadzać zmiany.

Szkolenie Master of Business Change 2021 realizowane jest w sposób dostosowany do warunków pandemicznych. Przyjęto format hybrydowy, co oznacza, że część zajęć odbywa się online, a część na żywo. Organizatorzy zaplanowali dwa wirtualne spotkania w miesiącu, podczas których przewidzieli wirtualne przerwy kawowe dla uczestników (co umożliwić ma im swobodną rozmowę i networking). Zajęcia online mają być prowadzone w wielu różnych formach – takich jak małe grupy, forum wspólne, interaktywne ankiety, gry, ćwiczenia i symulacje.

W planach są również spotkania na żywo, ale to, czy będą się odbywać, zależy głównie od sytuacji związanej z pandemią. Game Changers Academy uczestnikom szkolenia obiecuje również dostęp do swojej sieci kontaktów oraz innych organizowanych przez siebie wydarzeń.

Jak wygląda szkolenie od Game Changers Academy?

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób mógłbyś rozwinąć swoje umiejętności, to Game Changers Academy ma dla Ciebie rozwiązanie. Roczna akademia otwarta od GCA składa się z dziesięciu modułów, a każdy z nich poświęcony jest jednej kompetencji z listy, którą widziałeś wyżej. Jak to wygląda w praktyce? Uczestnicy każdego spotkania mogą oczekiwać trzech stałych elementów:

  • Inspirującego gościa (eksperta, game changera) – to osoba, która dzieli się swoim doświadczeniem, a także historią, dowodzącą że warto podważać reguły i iść pod prąd, aby osiągnąć założony cel.
  • Doświadczenia – mowa o interaktywnej grze lub ćwiczeniu, dzięki którym wspólnie z innymi uczestnikami szkolenia możesz zmierzyć się z wyzwaniem bądź problemem będącym głównym tematem danego spotkania.
  • Warsztatu – czyli tej części każdego spotkania, którą współtworzą jego uczestnicy.

Szczególną wartość posiada ostatni z tych elementów. Kluczowe znaczenie ma w nim bowiem zaangażowanie każdego uczestnika, a to pozwala wszystkim bardziej skorzystać z lekcji, jakie oferuje Akademia.

Pierwszy moduł szkolenia, które organizuje Game Changers Academy, dotyczy komunikacji, a konkretnie umiejętności storytellingu. Uczestnicy spotkań i warsztatów mają dowiedzieć się, jak powinni opowiadać o zmianach, aby zaangażować ludzi, także, w jaki sposób najlepiej jest komunikować cele, wizję oraz szczegóły transformacji. W kolejnych modułach omawiane są następne kompetencje liderów, a ostatni z nich poświęcony jest tematowi zarządzania konfliktem.

Szkolenie z przywództwa może być przydatne dla każdego, kto jest liderem zespołu i nie boi się wyzwań. Udział w odpowiednim kursie z pewnością będzie dla Ciebie przydatny – zarówno pod względem rozwoju osobistego, jak i zawodowego.

Dowiedz się więcej o szkoleniach na: https://gamechangersacademy.eu/oferta/

Powiązane artykuły