Dobry krem przeciwzmarszczkowy – czyli jaki?

Spis treści

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność, zmniejsza się jej stopień nawilżenia, co powoduje powstawanie zmarszczek. Z tego powodu warto znaleźć produkt, który nie tylko ją ujędrni i poprawi elastyczność, spłacając bruzdy, ale również odżywi, nawilży i odpowie na wszystkie potrzeby. Jaki powinien być dobry krem przeciwzmarszczkowy i kiedy warto zacząć go stosować? Podpowiadamy.

W jakim wieku zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Głównego białka budulcowego, które odpowiada za jędrność skóry, czyli kolagenu zaczyna ubywać już około 25 roku życia. Oznacza to, że od tego momentu cera się starzeje. Dlatego już przed 30 rokiem życia możemy zauważyć pierwsze zmarszczki mimiczne, zwłaszcza wokół oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka.

Z tego powodu pierwszy krem przeciwzmarszczkowy można kupić już przed 30 rokiem życia. Jego działanie będzie zapobiegawcze, a nie naprawcze tak jak w przypadku starszych kobiet. Nie należy obawiać się takich produktów, ponieważ nasza skóra będzie korzystała tylko z tych składników, których potrzebuje.

Jakie składniki powinien mieć dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien mieć w swoim składzie kwas hialuronowy, który zapobiega utracie wody z naskórka. Z kolei witamina C nazywana również witaminą młodości stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, ujędrniając i rozjaśniając skórę.

Kosmetyk taki może zawierać również składniki takie jak ramnoza, bajkalina, kwas glikolowy oraz peptydy. Bardzo istotne jest, by był to krem z filtrem do twarzy, ponieważ promieniowanie UV jest jednym z czynników przyspieszających proces starzenia się naszej skóry i odpowiada za jej przesuszenie oraz stres oksydacyjny.

Krem przeciwzmarszczkowy dostosowany do potrzeb skóry

Krem przeciwzmarszczkowy powinien być dostosowany do wieku oraz potrzeb skóry. Młode osoby około 25 roku życia powinny postawić na produkty, które przede wszystkim dostarczają im odpowiedniego nawilżenia, czyli zawierają w sobie na przykład kwas hialuronowy.

Wraz z wiekiem warto stawiać na nieco bardziej bogate w składniki odżywcze formuły, zawierające w sobie substancje aktywne takie jak ceramidy, retinol czy antyoksydanty. Z upływem czasu skóra staje się bardziej sucha dlatego też kremy 60 i 50+ powinny być najbardziej skoncentrowane i gęste.

Krem przeciwzmarszczkowy na dzień

Krem przeciwzmarszczkowy na dzień powinien zawierać w sobie przede wszystkim filtr UV, który będzie chronił naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo jego formuła powinna być lekka, nawilżająca i matująca, dzięki czemu będzie idealną bazę pod makijaż.

Jeżeli wybrany przez nas produkt nie posiada w swoim składzie filtrów wówczas po nałożeniu kremu przeciwzmarszczkowego na twarz należy użyć produktu z SPF.

Krem przeciwzmarszczkowy na noc

Krem przeciwzmarszczkowy na noc powinien cechować się bogatszą w składniki odżywcze formułą niż produkty na dzień. Może być gęsty i dłużej się wchłaniać, ponieważ jego zadaniem jest regeneracja skóry. Dodatkowo, aby wzmocnić jego działanie można użyć również serum przeciwzmarszczkowego.

Powiązane artykuły