Jak nosić moro?

Noszenie moro

Spis treści

Moro to bardzo specyficzny wzór. Niegdyś kojarzony był wyłącznie z mundurami i osobami, które związane były z szeroko pojętymi militariami. Teraz można je już spotkać także na cywilnych ubraniach – przeznaczonych dla mężczyzn i kobiet. Jednak jeśli chcesz je nosić, musisz zachować pewną ostrożność. Łatwo tu o przesadę, która sprawi, że będziesz wyglądać jak żołnierz albo… Wędkarz. Lepiej tego uniknąć.

Ubrania moro – jakie wybrać?

Gdy jakiś wzór robi się modny, bardzo często w sklepach pojawia się całe zatrzęsienie produktów, na których został umieszczony. To samo dotyczy moro. Spotkasz się ze spodniami, kurtkami czy spódnicami i butami z tym modnym printem. Jednak równie często znajdziesz w sklepie czapki, rękawiczki, szaliki, a nawet bieliznę. W tym przypadku przesyt jest bardzo niewskazany, bo będziesz wyglądać jak osoba zawodowo związana z wojskiem lub taka, która wybiera się do lasu na ryby bądź grzyby – taką przesadną wręcz stylistykę bardzo bowiem upodobały sobie te grupy.

Jak nosić moro?

Żeby nie przesadzić, zachowaj pewną, daleko idącą ostrożność. Nie ubieraj się w ten wzór od stóp do głów. Jeśli wybierzesz górę utrzymaną w takiej stylistyce, wybierz inny dół i na odwrót. Niektórzy starają się łączyć moro z innymi wzorami – kratą, a nawet kwiatami czy grochami. To styl dla bardzo odważnych ludzi, którzy mają ogromne wyczucie. W ten sposób łatwo bowiem przesadzić i zacząć wyglądać tak, jakbyś ubierała się z zamkniętymi oczami i wybierała przypadkowe rzeczy ze swojej szafy. Nie rób tego. Wybieraj raczej stonowaną odzież, którą połączyć z modnym printem, może być też całkiem gładka, bez żadnego wzoru i w jednolitych kolorach.

Z czym połączyć spodnie moro?

Jeśli chcesz prezentować się bardzo kobieco i seksownie, obcisłe spodnie z tym wzorem na pewno Ci w tym pomogą. Chcesz nadać sobie rockowego, buntowniczego pazura? Zestaw je z gładkim, białym podkoszulkiem i czarną, skórzaną kurtką. Dołóż do tego nieśmiertelnik lub pieszczochę – w ten sposób będziesz wyglądać alternatywnie i modnie. Szukasz czegoś nieco bardziej eleganckiego? Te same spodnie w połączeniu z koszulą nadadzą Ci pewnej luźnej elegancji.

Kobieca stylizacja na imprezę

Chcesz wyglądać modnie na imprezie? Z tym printem będziesz wyglądać oryginalnie i stylowo. Załóż sukienkę kojarzoną ze stylem militarnym, różowe szpilki na wysokim obcasie i skórzaną ramoneskę. Całości dopełni mocny makijaż i srebrna bądź srebrna i skórzana biżuteria. W ten sposób będziesz wyglądać niezwykle kobieco, choć stylizacja nie będzie pozbawiona pewnego charakterystycznego, wojskowego rysu.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej