Pomieszczenia szyte na miarę

idealne pomieszczenie

Spis treści

Stworzenie wymarzonego, domowego zacisza to kluczowy element podczas aranżacji domu, czy mieszkania. Aby wnętrza posłużyły nam przez lata warto urządzić je w ulubionym stylu, który nie znudzi się nam po jednym sezonie oraz wykorzystać materiały o najwyższej jakości i wysokiej trwałości. Jeśli zależy nam na ponadczasowych wnętrzach warto skorzystać z porad fachowców i zainwestować w projekt wykonany przez architekta, czy projektanta wnętrz. 

Jak zaplanować aranżację wnętrz?

Jeśli jesteśmy na etapie projektowania przestrzeni na pewno poszukujemy inspiracji i pomysłów jak stworzyć funkcjonalne i piękne wnętrza. Na tym etapie warto zapisywać sobie inspiracje, czy produkty, które wpadną nam w oko na przykład w osobnym pliku, lub na tablicy, aby z łatwością móc do nich wrócić. Jeśli wraz z upływem czasu nasze gusta się zmieniają, a zapisane obrazy już nie cieszą naszego oka to znak, że być może nie znaleźliśmy jeszcze idealnego stylu. 

Kolorystyka, styl i forma mebli to nie wszystko. Kluczowym elementem jest odpowiednie ich ustawienie i aranżacja, aby mieszkanie stało się funkcjonalne. Podczas planowania warto posłużyć się pomocniczymi szablonami, które wykonane w odpowiedniej skali pozwolą nam zorganizować przestrzeń na papierze, aby później plany zamienić w rzeczywiste ustawienie akcesoriów. Istotne będzie też dobranie mebli i odpowiednia ich wielkość i ilość, aby nie przytłaczały przestrzeni, a były wystarczające dla naszych potrzeb. Jeśli takie planowanie  zdecydowanie nie jest naszą mocną stroną najlepiej udać się do specjalistów. Pomogą oni zaplanować spójną stylistykę całego domu, czy mieszkania. Wiele miejsc oferuje również projekty poszczególnych wnętrz, na przykład aranżacje salonów, czy kuchni. 

Salon idealny 

Dla wielu z nas salon to miejsce reprezentacyjne, do którego zapraszamy gości, czy odpoczywamy. W zależności od naszych potrzeb możemy w nim umieścić ogromną, wygodną sofę narożną, większy stół wraz z krzesłami, jeśli nie możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie jadalni, czy zaaranżować miejsce kinowe, czy kącik z grami. Możliwości jest wiele i najważniejsze, żeby odpowiadały one naszym oczekiwaniom. Jeśli salon przeznaczony będzie wyłącznie do odpoczynku, a my jesteśmy maniakami kinowymi to zapewne duża kanapa z podnóżkiem i ekran kinowy, czy rzutnik będą spełnieniem naszych marzeń. Kolorowe doniczki z roślinami, przestronne okna i wyjście na taras to idealne rozwiązanie dla miłośników przyrody, którzy z kanapy dużo bardziej wolą oglądać wybryki natury. 

Kuchnia połączona z salonem, wyspa, a może oddzielne pomieszczenie?

Podczas planowania rozkładu pomieszczeń wiele z nas zadaje sobie to pytanie. Jeśli lubimy spędzać czas w gronie wszystkich domowników to kuchnia otwarta na salon będzie dobrym pomysłem, można ją wówczas wydzielić stosując też wyspę kuchenną, która zapewni nam dodatkowe miejsce robocze. Dla tych, którzy obawiają się nieporządku, czy chcą zabezpieczyć kuchnię przed dziećmi poleca się stworzenie osobnego pomieszczenia, które łatwo będzie można zamknąć i oddzielić od reszty domu. 

Nie ważne, czy nasze mieszkanie będzie zaaranżowane zgodnie z trendami i, czy spełni wszystkie zasady dobrego projektu. Najważniejsze, aby było wykonane w stu procentach pod nasze potrzeby i abyśmy czuli się w nim komfortowo i miło spędzali w nim czas. 

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej