Jak stosować krem do twarzy, aby spełniał swoje zadanie?

krem do twarzy

Spis treści

Dbałość o codzienną pielęgnację to podstawa, aby utrzymać zdrową i młodo wyglądającą skórę. Należy jednak pamiętać o tym, że aby cały proces miał sens i dawał satysfakcjonujące rezultaty należy korzystać z odpowiednich kosmetyków i wykonywać etapy oczyszczania i pielęgnacji w odpowiedniej kolejności. Sprawdźmy więc, jak należy odpowiednio dbać o skórę twarzy i jak dobierać i aplikować na cerę krem pielęgnacyjny.

Wieczorem, zanim nałożysz krem dokładnie oczyść skórę!

Pierwszym krokiem w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych jest oczyszczanie. Twarz należy umyć żelem lub pianką. Po nałożeniu wybranego produktu na zwilżoną skórę trzeba delikatnymi kolistymi ruchami wmasować go i pozostawić na chwilę. Twarz należy umyć pod bieżącą, letnią wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem. Jeżeli na skórze zostaną jeszcze jakieś pozostałości makijażu, należy użyć mleczka, płynu micelarnego lub specjalnej chusteczki do demakijażu. Następnie warto przetrzeć skórę tonikiem bez alkoholu lub ziołowym naparem. Gdy skóra twarzy będzie już dokładnie oczyszczona warto dać jej kilka minut, aby odpoczęła.

Dalsza pielęgnacja przed snem – krem pielęgnacyjny

Następnym, kluczowym krokiem jest nałożenie dobrego kremu do pielęgnacji skóry twarzy. Niewielką ilość preparatu należy nałożyć na opuszki palców i wklepywać w skórę. Jeżeli pozostaną na niej niewielkie ilości kremu, należy je pozostawić do samodzielnego wchłonięcia. Ciekawą ofertę kremów pielęgnacyjnych znajdziesz na https://skin79-sklep.pl/category/kremy-pielegnacyjne.Wieczorem, gdy mamy nieco więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne warto czasem wspomóc działanie kremu maską oczyszczającą lub odżywczą. Raz w miesiącu świetnie sprawdzi się też intensywnie pielęgnująca ampułka na twarz, która da oszałamiający efekt zadbanej skóry. Krem pielęgnacyjny na noc może mieć nieco więcej składników odżywczych, aby podczas snu jeszcze intensywniej regenerować skórę.

Poranna toaleta

Po wytarciu pozostałości kremu na noc należy, dokładnie oczyścić skórę i nałożyć dobry krem z filtrem. Pielęgnacja to nie tylko substancje odżywcze, ale także odpowiednio dobrany filtr SPF do panujących warunków atmosferycznych. Dzięki niemu skóra zachowa młody wygląd i będzie odpowiednio odżywiona i nawilżona.

Odpowiedni krem to połowa sukcesu

Chcąc stosować krem na dzień i odpowiedni produkt na noc warto pochylić się nad kosmetykami z jak największą ilością naturalnych składników. Co więcej ważne jest, aby nie były zbyt ciężkie dla skóry i łatwo się wchłaniały. Dobry krem to lekka formuła, bogactwo naturalnych składników i brak sztucznych barwników, aromatów. Wybierz mądrze i zacznij od codziennego oczyszczania i dobrze dobranego kremu.

Powiązane artykuły