Jaki powinien być idealny strój na wf dla dzieci?

stroj na wf

Spis treści

Jeszcze kilkanaście lat temu strój na zajęcia wychowania fizycznego składał się z białej koszulki, granatowych spodenek i trampek. Obecnie na szkolnych halach sportowych coraz częściej widać jednak żywe kolory i fantazyjne fasony ubrań, które noszą uczniowie. Czy podczas wyboru stroju sportowego dla dziecka należy kierować się modą, czy funkcjonalnością? W naszym artykule podpowiemy na, co zwrócić uwagę przy kompletowaniu stroju odpowiedniego na szkolną gimnastykę.

Czym kierować się podczas wyboru stroju na zajęcia wychowania fizycznego?

Idealny strój do ćwiczeń powinien być funkcjonalny i zapewniać dziecku komfort. Zwróć uwagę na to, by ubiór na wf dla Twojego dziecka był wygodny i nie krępował ruchów podczas różnych rodzajów aktywności. Warto wybierać koszulki i spodnie uszyte z naturalnych, oddychających materiałów, choć dobrym wyborem będą również ubrania wykonane z funkcjonalnych tkanin odprowadzających pot. Pamiętaj, by nie kupować odzieży do gimnastyki w zbyt dużym rozmiarze, ponieważ zbyt długie czy zbyt luźne spodnie mogą się plątać między nogami, co zwiększa ryzyko upadku.

Przed zakupem stroju sportowego dla pociechy dowiedz się, czy szkoła ma konkretne wymagania w związku z  kolorem czy fasonem strojów sportowych. W niektórych placówkach nadal obowiązuje zasada dotycząca noszenia ubrań w stonowanych kolorach. Jeśli takich wymogów nie ma, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dziecko nosiło ubrania w swoich ulubionych kolorach. Wesołe barwy i nadruki z bohaterami ulubionych bajek z pewnością zachęcą młodsze dzieci do aktywności fizycznej.

Z czego powinien składać się strój na wf?

Strój na wf powinien składać się z;
– luźnej koszulki,
– krótkich spodenek lub spodni,
– skarpetek,
– komfortowego obuwia,
– oraz biustonosza sportowego (w przypadku starszych dziewczynek).

Koszulka musi być lekka, ale nie może być ani zbyt luźna, ani zbyt ciasna. W przypadku dolnej części garderoby można zdecydować się na krótkie spodenki, legginsy, spodenki o długości ¾ lub „spodnie do gimnastyki” z długimi nogawkami. Dobrym wyborem na chłodniejsze dni będą spodnie z ociepleniem. Warto zwrócić uwagę na to, by fasony z długimi nogawkami posiadały ściągacze przy kostkach, które ograniczą plątanie się materiału między nogami. U starszych dziewczynek można pomyśleć o zakupie specjalnego stanika sportowego, który dobrze podtrzyma piersi i nie będzie powodował dyskomfortu psychicznego podczas ćwiczeń. Szeroki wybór odzież sportowej dla dzieci w różnym wieku można znaleźć w sklepie Decathlon. Bogaty asortyment z pewnością pozwoli dobrać ubrania, które spodobają się Twojemu dziecku.

Jakie buty dla dziecka wybrać do aktywności fizycznej?

Nie mniej ważne niż ubrania jest wygodne obuwie sportowe. Odpowiednio dobrane buty powinny zapewniać stabilność i przyczepność w różnych warunkach, ponieważ zajęcia sportowe mogą odbywać się na sali gimnastycznej lub na tradycyjnym boisku. Obuwie powinno zabezpieczać kostki i mieć dobrą amortyzację oraz podeszwę antypoślizgową. Aby zapewnić stopie bezpieczeństwo, nie można zapominać o dobrze przylegających do stopy skarpetach, które nie będą jednak jej uciskać.

O czym jeszcze pamiętać?

W wyborze stroju sportowego dla dziecka kieruj się podobnymi zasadami jak podczas zakupu ubrań sportowych dla siebie. Pamiętaj przede wszystkim o wygodzie dziecka. Nie musisz kupować markowych ubrań z najwyższej półki cenowej, ponieważ dobry strój nie musi kosztować fortuny, by spełniał swoje zadanie. Najważniejsze jest i tak to, by Twoje dziecko czuło się w stroju sportowym atrakcyjnie i komfortowo.

Powiązane artykuły