Jakie ćwiczenia na cellulit warto wykonywać? Podajemy przepis na jędrne uda i pośladki – ćwiczenia na cellulit!

cellulit uda i posladki

Spis treści

Ćwiczenia na cellulit – warto je wykonywać?

Odpowiedź na pytanie zawarte powyżej jest oczywista. Każda z kobiet, które zmagają się ze zjawiskiem cellulitu na swoim ciele, doskonale wie, że ćwiczenia na pozbycie się cellulitu dają doskonałe rezultaty. A czym jest sam tytułowy cellulit? Pojawia się on na naszym ciele wtedy, kiedy woda, tkanka tłuszczowa oraz inne elementy rozmieszczone są po naszym organizmie w sposób nierównomierny. To właśnie prowadzi do powstawania cellulitu. Walkę z cellulitem warto z pewnością prowadzić na wielu frontach. Przede wszystkim należy zmienić swoją dietę. Zrezygnować z napojów słodzonych, fas foodów, czipsów i innych tego rodzaju pokarmów, które zawierają masę kalorii. Zamiast tego warto włączać do swojej diety warzywa i owoce, z przewagą tych pierwszych. Oprócz zmiany diety równie ważne jest wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń, których jest cała masa. Jeśli będziemy wykonywać je regularnie razem z przestrzeganiem zmienionej diety, efekty są murowane. Dodatkowo warto również stosować kosmetyki przeciwdziałające cellulitowi. Warte uwagi są przede wszystkim te specyfiki, które tworzone są wyłącznie z naturalnych składników. Firmą, która ma w swojej ofercie takie preparaty jest przedsiębiorstwo Vialise.

Cellulit na udach jak się pozbyć. Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Sposób na cellulit na udach jest prosty. Po prostu należy zacząć wykonywać ćwiczenia. Przy czym należy pamiętać, że nie przyniosą one efektu w sposób natychmiastowy. Do wygrania walki z cellulitem potrzebna jest przede wszystkim determinacja oraz cierpliwość. Warto również kupić dobry krem na cellulit i zacząć go regularnie stosować.

Cellulit na udach ćwiczenia

Oto niektóre z ćwiczeń, które warto wykonywać. Przede wszystkim, doskonałym rozwiązaniem są przysiady na cellulit. Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie. Aby je wykonać, stajemy w rozkroku na szerokości bioder. Plecy powinny być proste, łopatki ściągnięte. Wykonujemy przysiad, a pośladki wysuwamy maksymalnie do tyłu. Jednocześnie należy napinać mięśnie brzucha. To ćwiczenie wykonujemy powtarzając je około 20 razy.
Kolejne z ćwiczeń to unoszenie pośladków. Wykonując je, trzeba leżeć na plecach. Ręce ustawiamy wzdłuż ciała. Nogi trzeba ugiąć w kolanach w taki sposób, by stopy ustawić na szerokości bioder. Wraz z wydechem podnosimy pośladki oraz napinamy je. Cały ciężar ciała w trakcie tego ćwiczenia opieramy na palcach u stóp nóg. Głowa, plecy oraz barki muszą przylegać cały czas do podłogi. Ćwiczenie powtarzamy około 10 razy.
Każdy z pewnością na urządzenie, jakim jest hula – hop. Doskonale sprawdzi się ono również w walce z cellulitem, dlatego też jest jednym z popularniejszych ćwiczeń na walkę z cellulitem. Jak wykonywać to ćwiczenie? Jest ono bardzo proste, a dodatkowo najbardziej skuteczne! Po prostu wprawiamy plastikowe koło w ruch tak samo, jak w przypadku gdybyśmy chcieli tańczyć taniec hula. Podczas jego wykonywania należy stać w rozkroku, wciągnąć brzuch oraz kręcić urządzeniem w okolicy talii. Skuteczność tego ćwiczenia wynika z tego, że do jego wykonania potrzebna jest praca zarówno ud, pośladek jak i mięśni brzucha. Decydując się na to ćwiczenie, warto dobrać odpowiednio hula – hop do masy swojego ciała oraz indywidualnych predyspozycji.

Bieganie, a cellulit

Przy walce z cellulitem warto również pokusić się o bieganie. Wystarczy nawet kilka minut dziennie, a efekty z każdym dniem będą coraz lepsze.

Podsumowanie

Podsumowując: walkę z cellulitem należy prowadzić na różne sposoby. Niezwykle ważne są przede wszystkim ćwiczenia, które uzupełniać powinna zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce oraz stosowanie kosmetyków wyprodukowanych z naturalnych produktów. Tylko dzięki trzymaniu się tych zasad nasza walka z cellulitem będzie zwycięska.

Powiązane artykuły