Jakie efekty przynosi masaż twarzy?

masaz twarzy

Spis treści

Z wiekiem skóra traci swoją jędrność i sprężystość. Pojawiają się również pierwsze zmarszczki. Dzieje się tak ze względu na to, że z czasem ilość kolagenu i elastyny w skórze zmniejsza się, a mięśnie stają się coraz mniej napięte. Aby przywrócić skórze jędrność i młody wygląd można zastosować między innymi masaż twarzy. Jakie rodzaje masażu twarzy wyróżniamy i jakie są jego efekty? O tym przeczytasz w tym artykule.

Jakie rodzaje masażu twarzy możemy wyróżnić?

Ludzka twarz składa się z ok. 50 mięśni. Odpowiadają one za mimikę, odpowiednie napięcie skóry i piękny owal twarzy. Idealnym sposobem przywracającym mięśniom twarzy odpowiednie napięcie jest masaż. Istnieje wiele odmian masażu twarzy, a każdy z nich przynosi nieco inne efekty. Możemy wyróżnić między innymi:

  • Masaż Kobido, czyli japoński lifting twarzy. Jest to najstarszy i najtrudniejszy ze wszystkich masaży twarzy. Dzięki swojej intensywności działa na najgłębsze warstwy skóry i mięśni.
  • Masaż Quiro, czyli hiszpański rytuał rozluźniający napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu. Składa on się z kilku etapów, w których masażysta stopniowo oswaja nas z dotykiem. Masaż ten pobudza krążenie oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.
  • Masaż płytką Qua Sha i bańką chińską, czyli liftingująco – drenujący masaż wywodzący się z medycyny wschodu. Jest to po części masaż odprężający i relaksacyjny, ale również intensywny dzięki użyciu odpowiednich akcesoriów.
  • Japoński rytuał masażu twarzy, który składa się z 4 etapów, relaksu, drenażu, akupresury i liftingu. Dzięki niemu skóra jest odżywiona i szybciej się regeneruje.

Jakie efekty przynosi masaż twarzy?

Wszystkie wyżej wymienione rodzaje masażu twarzy możemy wykonać np. w gabinecie kosmetycznym w Spa Osowa w Gdańsku, w którym pracują profesjonalni masażyści. Dlaczego warto się na niego udać? Masaż po pierwsze poprawia wchłanianie się kosmetyków, które mają szansę lepiej zadziałać. Pobudza on także mięśnie do pracy, dzięki czemu zwiększa się ich napięcie i skórę, pobudzając ją do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Wpływa to na poprawę jędrności i elastyczność skóry. Zmarszczki wygładzają się, a nowe pojawiają się znacznie później. Regularny masaż twarzy dotlenia, napina i odżywia cerę, a także przywraca jej jednolity koloryt.

Powiązane artykuły