Książki Wojciecha Chmielarza – topowe powieści, które warto przeczytać

jakie ksiazki warto przeczytac

Spis treści

Nazwisko tego pisarza staje się coraz popularniejsze nie tylko za sprawą cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce, ale także innych dzieł, którymi udowadnia, że ma talent do tworzenia kryminalnych bestsellerów, po które sięgają filmowcy. Przekonaj się, jakie pozycje autora są warte uwagi.

To, że książki Wojciecha Chmielarza dostarczają najlepszych wrażeń, świadczą choćby nagrody Wielkiego Kalibru, jakie wręczali mu czytelnicy w roku 2015 i 2019 oraz Grand Prix, jakie otrzymał od Warszawskiego Festiwalu Kryminalistyki. Oto jego najlepsze dzieła.

Żmijowisko” – dawka niewyobrażalnych emocji

To doskonały thriller psychologiczny, który zaczyna się niewinnie. Grupa przyjaciół ze studiów, jak co roku wybiera się z rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do niewielkiej wsi Żmijowisko. Tam odreagowują stres szybkiego wielkomiejskiego życia – pojawia się alkohol i narkotyki. Akcję podkręca zniknięcie 15-letniej Ady, która rozpływa się w powietrzu. Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. To idealnie skrojona historia, w której dużo jest miłości, ale i bólu, zdrad oraz strachu. Opowieść o zbrodni i karze podkreśla, że tragedia może piętnować do końca życia.

Farma lalek” – najlepsza pozycja z cyklu przygód Jakuba Mortki

„Farma lalek” to druga po „Podpalaczu” część o Jakubie Mortce – komisarzu, który styka się z makabryczną zbrodnią. Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku w Karkonoszach, a ofiarą jest zamordowana jedenastoletnia dziewczynka. Złapanie i przyznanie się sprawcy, wcale nie kończy sprawy, ale jest dopiero początkiem odkrywania większej sensacji – okazuje się, że to małe i urocze miasteczko skrywa sporo mrocznych tajemnic w starych sztolniach uranu. Jakub Mortka, zamiast odpoczywać na swoim stażu, znów musi wytężyć swój umysł.

Zombie” – mroczna przeszłość, która daje o sobie znać

„Zombie” to z kolei kontynuacja przygód detektywa Dawida Wolskiego. Chmielarz zaprezentował w niej mroczną postać. Adam Górnik jest błyskotliwym prokuratorem, a prywatnie mężem i ojcem. Ma jednak za sobą tajemniczą przeszłość, ponieważ jako nastolatek, zabił swojego kolegę – chuligana, który by postrachem innych uczniów. Teraz prowadzi śledztwo w sprawie tego morderstwa i odkrywa, że zamiast tamtych zwłok zostały znalezione zupełnie inne, ciało dziewczynki. Górnik przestaje sobie radzić ze sprawą i wynajmuje do pomocy detektywa Wolskiego. Od teraz zaczyna się gra z zabójcą – potworem z przeszłości, znanego z niekonwencjonalnych metod działania. „Zombi” choć jest mroczna, porywa od pierwszej strony, czytelnik nie może się od niej oderwać choćby na chwilę.

Chmielarz nie napisał jeszcze ostatniego słowa – wciąż tworzy, a każda jego następna powieść jest lepsza od poprzedniej. To zauważają jego fani i krytycy, dlatego niektóre książki doczekały się ekranizacji w postaci popularnych seriali. Spekuluje się też, że będzie próbował sił jako scenarzysta. Zanim jednak obejrzysz jakąkolwiek adaptację, koniecznie sięgaj po książki Wojciecha Chmielarza, które umilą Ci czas jako doskonała literatura z gatunku thriller.

Powiązane artykuły