Makijaż też może być ekologiczny

makijaz

Spis treści

Dbałość o środowisko naturalne jeszcze bardzo ważna, szczególnie w dobie, w której doskonale wiemy, że już całkiem niedługo może nas czekać klimatyczna katastrofa, a oceany, morza i lasy są upiornie zanieczyszczone. Nasze zdrowie jest najważniejsze i powinniśmy o nie dbać zażywając dużo ruchu i odżywiając się w sposób naturalny oraz zbilansowany, ale nie samym jedzeniem przecież żyje człowiek. Każdy używa żeli pod prysznic, kremów czy też innych produktów kosmetycznych, których produkcja nie jest obojętna dla naszej planety, a dodatkowo często mają one w składzie środki, które mogą być szkodliwe. Rozwiązaniem mogą być eko kosmetyki, które są produkowane z poszanowaniem natury, ale także pracy ludzkiej, która wymagana jest do ich wytworzenia.

Wybór jak w popularnej drogerii

Chociaż wielu osobom może się to wydać niesamowite, to wybór w dobrym sklepie jest wręcz oszałamiający. Kosmetyki ekologiczne obejmują sobą wszystkie kategorie, jakie tylko zdołamy wymyślić i wcale nie trzeba z niczego rezygnować. Znajdą się tutaj kremy do rąk czy twarzy, a nawet działające przeciwzmarszczkowo. Są również balsamy, mleczka i odżywcze olejki, pięknie pachnące dezodoranty i perfumy oraz szampony i odżywki do włosów.

Nie ma problemów także z produktami, które dedykowane są do higieny jamy ustnej. Możemy tam dostać pasty i proszki do mycia, ale również wybielające, płyny do płukania ust, biodegradowalne nici dentystyczne i szczoteczki do zębów wykonane z bambusowego drewna. Oddzielną kategorię stanowią eko kosmetyki do koloryzacji włosów, wśród których odnajdziemy wiele zróżnicowanych kolorów farb.

Narzekać nie mogą nawet modne panie

Cały obszerny segment to kosmetyki ekologiczne służące do makijażu, takie jak kredki, cienie i tusze, ale też podkłady, pudry i korektory albo pomadki i błyszczyki. Jest też cała seria lakierów do paznokci. W żadnym z tych produktów nie ma niczego, co mogłoby w długiej ani krótkiej perspektywie nam zaszkodzić, a przede wszystkim nie ma nic, co w jakikolwiek sposób szkodziłoby Ziemi. Gdyby więcej osób zaczęło używać takich kosmetyków, świat szybko stałby się o wiele lepszym miejscem.

Warto wspomnieć o tym, że eko kosmetyki to gałąź rynku, która rozwija się dopiero od niedawna, ale mimo tego działa niezwykle prężnie. Co i rusz powstają nowe przedsiębiorstwa i marki, które wypuszczają do sklepów coraz ciekawsze produkty. Coś, co jeszcze kilka lat temu mogło co najwyżej pozostawać w sferze naszych marzeń, jest dzisiaj dostępne na wyciągnięcie ręki, jeżeli nie w sklepie stacjonarnym, to na pewno przez Internet.

Powiązane artykuły