Modne naszyjniki z perłami – dodatki na każdą okazję

moda

Spis treści

Kobiety cenią naszyjniki z perłami za ich elegancję. Dodanie pereł do prostej stylizacji sprawia, że automatycznie staje się ona bardziej wytworna i kobieca. W nadchodzącym sezonie wybór dodatków z perłami jest szczególnie imponujący. Czym się kierować przy wyborze naszyjnika z perłami? Czy tego typu ozdobę można podarować w prezencie?

Naszyjniki z perłami, które pasują do każdej stylizacji

Większość z nas dobiera naszyjniki choker z perły do eleganckich, wyjściowych stylizacji. Klasyczna kolia pereł nie będzie pasowała do wszystkiego. W tym sezonie pojawiły się jednak naszyjniki z dodatkiem pereł, które mogą stać się uzupełnieniem nawet casualowych outfitów. Nowością na rynku są naszyjniki, w których perły nie odgrywają roli głównej. Do wyboru mamy między innymi złote chokery z pojedynczymi perłami o nieregularnym kształcie. Ciekawym i niezwykle efektownym rozwiązaniem jest połączenie pereł z kamieniami szlachetnymi (na przykład przepięknym turkusowym magnezytem).

Stylowe naszyjniki z perłami – biżuteria dla kobiet w każdym wieku

Wielką zaletą naszyjników z perłami jest ich uniwersalność. Dodatki tego typu są odpowiednie dla kobiet w każdym wieku. W umiejętnie dobranym naszyjniku z pereł będzie dobrze czuła się zarówno babcia, jak i wnuczka. Kobiety starsze chętniej postawią na klasykę, czyli naszyjnik składający się z samych pereł o regularnym kształcie. Nastolatki i młode (duchem) kobiety docenią świeże spojrzenie na perły.

Perły + ozdoby

Współcześnie perły łączone są z rozmaitymi ozdobami – zazwyczaj wykonanymi ze stali szlachetnej. Warto jest zwrócić uwagę na perłowe naszyjniki z dodatkami w postaci medalionów (na większych medalionach można wykonać grawer), literek, monet antycznych, krzyży i medalików (należy potraktować je wyłącznie jako ozdoby), półksiężyców, stalowych rurek, ozdobnych metalowych zapięć (naszyjniki zapinane z przodu).

Większość metalowych ozdób wykonana jest ze stali szlachetnej w kolorze żółtego złota i srebra.

Czy naszyjniki z perłami nadają się na prezent?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy naszyjniki z perłami nadają się na prezent. Wszystko zależy od tego komu chcemy je podarować. Z pewnością nie jest najlepszym pomysłem kupowanie tego typu biżuterii kobiecie, która uważa, że taki upominek przyniesie jej pecha. Na szczęście osób, które wierzą w przesąd, że podarowanie pereł kobiecie może mieć negatywny wpływ na jej życie jest coraz mniej. Większość kobiet będzie zachwycona perłowym naszyjnikiem, pod warunkiem, że odpowiednio go dobierzemy. Pamiętajmy, że ważne jest, żeby kupić naszyjnik we właściwym rozmiarze. Kiedy kupujemy model zawierający elementy metalowe, zadbajmy o to, żeby były one wykonane ze stali szlachetnej (będzie ona bezpieczna nawet dla osób, które mają alergię na metal).

Idealny naszyjnik z perłami – jak wybrać biżuterię dla siebie?

Kobiety, które podążają za modą w tym sezonie powinny rozważyć zakup perłowego naszyjnika. Wybór konkretnej biżuterii zależy przede wszystkim od tego jak się ubieramy. Nigdy nie kupujmy naszyjników kierując się jedynie ich wyglądem na zdjęciu. Zawsze warto zadać sobie pytanie, do czego założymy daną ozdobę. Jeżeli w sezonie wiosenno-letnim wybieramy raczej luźne, casualowe stylizacje, kupowanie bardzo eleganckiej kolii pereł nie będzie najlepszym pomysłem. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem wydają się naszyjniki, w których perły stanowią jedynie jeden z kilku elementów – na przykład modele łączące perły z kamieniami naturalnymi i ozdobami ze stali szlachetnej.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej