Nowoczesne tapety – wnętrzarski hit 2022

tapety

Spis treści

Plakaty ścienne są znane od dziesięcioleci, ale w ciągu ostatnich 10 lat znacznie zyskały na popularności. Kiedyś uważano je za budżetową alternatywę dla obrazów i fotografii, ale dzięki innowacyjnym technologiom produkcji i wyjątkowym wzorom stały się jednym z najpopularniejszych trendów w dekoracji wnętrz w 2022 roku.

Wzorzyste tapet

Wzorzyste motywy od wieków są popularnym rodzajem tapet i nie widać, by miały zwolnić. Ta technika dekoratorska to przede wszystkim artystyczny sposób na wypełnienie pokoju fakturą, wzorem i kolorem bez konieczności stawiania na jednolitą ścianę w jednym odcieniu – takie są między innymi nowoczesne tapety od Bimago.

Wzorzyste ściany mogą być wykorzystane jako akcent w pokoju lub jako główny motyw aranżacji. Wszystko zależy od Twojego pomysłu na aranżację.

Geometryczne kształty

Jeśli szukasz wzoru tapety, który jest modny, ale nie nazbyt modny, to geometryczne kształty są doskonałym wyborem. Są one na tyle proste, że należą do klasyki, ale mają również kapryśny, współczesny klimat.

Łatwo wkomponowują się w każdą przestrzeń i mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu w domu. Geometryczne tapety i tapety art deco są dostępne w wielu kolorach, więc z pewnością znajdziesz idealną tapetę pasującą do Twojego stylu.

Motywy kwiatowe i dżungli

Najpopularniejsze wzory tapet to wciąż klasyka – na czele listy znajdują się kwiaty i motywy dżungli. Być może dlatego, że można je łatwo dopasować do trendów w wystroju wnętrz, nie tracąc ich ponadczasowej jakości. Dodatkowo kwiaty dodają pomieszczeniu elegancji, a motywy dżungli pomagają stworzyć egzotyczną atmosferę.

Minimalizm

Jeden z najpopularniejszych obecnie wzorów tapet jest ukierunkowany na styl skrajnie minimalistyczny. Te wzory tapet charakteryzują się prostymi, jednolitymi kolorami w stonowanych odcieniach. Nie są one ruchliwe i nie odwracają uwagi od przestrzeni wokół nich; po prostu pomagają wydobyć piękno w tych przestrzeniach. Najprostszym sposobem na uzyskanie takiego wyglądu jest zastosowanie bardzo podstawowej palety kolorów z odcieniami bieli lub kości słoniowej i małymi kwiatami – takiez zobaczysz między innymi na stronie: https://www.bimago.pl/tapety/skandynawskie.html.

Podsumowanie

Tapety są prawdziwych hitem wnętrzarskim w 2022 roku. Chętnie sięgają po nie tylko projektanci i specjaliści do urządzania wnętrz, ale również właściciele mieszkań i domów. Wszyscy doceniają ich wyjątkowe zdolności zmieniania wyglądu pomieszczeń przy stosunkowo niskim koszcie i niewielkim zaangażowaniu czasowym przy ich zakładaniu.

Powiązane artykuły