Pielęgnacja skóry po lecie

dziewczyna u kosmetyczki

Spis treści

Każdy z nas potrzebuje słońca. Cieszymy się kiedy zaplanowane wakacje są pełne słońca, ciepłej wody i pełnego luzu. Jednak te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie na naszą skórę twarzy. Opalona skóra, choć dodaje nam egzotycznego wyglądu, często jest przesuszona, odwodniona, potrzebuje regeneracji i odżywienia. Ważne w takiej sytuacji by dostarczyć skórze kompleksowego działania, z jednej strony za pomocą kosmetyków, a z drugiej strony za pomocą odpowiednich zabiegów.

Opalając skórę, musimy uświadomić sobie, że promienie słoneczne obniżają nasze nawilżenie skóry i osłabiają napięcie skóry. Opalanie prowadzi do przebarwień i popękanych naczynek. Na skórze pogłębiają się zmarszczki. Słońce najczęściej uszkadza tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry, który ma chronić naskórek przed czynnikami zewnętrznymi, to z kolei prowadzi do wyparowania wody i przesuszenia skóry.

Zatem co zrobić, żeby skóra odzyskała swój blask i nawilżenie?

Kosmetyki

Pierwszym krokiem jest regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Najlepiej takich, które zawierają duże stężenie składników aktywnych takich jak:

  • Witamina E, która rozjaśnia skórę, zmniejsza przebarwienia, działa przeciwzapalnie i nawilża skórę.
  • Olej acai, działa przeciwstarzeniowo, nawilża, wzmacnia naczynka, a także działa antybakteryjnie.
  • Kwias hialuronowy – to  idealny składnik który nawilża, odmładza skórę, zapobiega utracie wilgoci, przez co skóra jest jędrna i napięta
  • Masło shea –  doskonale regeneruje i odżywia skórę, Jest bogatym źródłem witamin A i E, które odpowiadają za opóźnianie procesów starzenia się skóry i jej ochronę przed wolnymi rodnikami. Skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo posiada właściwości łagodzące podrażnienia.

Wiele kosmetyków drogeryjnych zawiera te składniki, jednak ważne jest ich stężenie, które w profesjonalnych liniach kosmetyków np. Diego dalla Palma Hydrtion jest większe, a co za tym idzie, kosmetyki te dają lepsze efekty.

Zabiegi

Poza odpowiednio dobranymi kosmetykami, warto też pomyśleć o profesjonalnych zabiegach wykonanych w sprawdzonej Klinice. Ogromne znaczenie ma także trafna diagnoza skóry i dobranie produktów odpowiednich do jej potrzeb. Efekty naszej pielęgnacji będą wówczas znacznie lepsze. Zabiegi na skórę twarzy, zalecane po okresie wakacyjnym:

  • Mezoterapia
  • Infuzja tlenowa
  • Zabiegi nawilżające Diego dalla Palma

Mezoterapia to jeden z najlepszych sposobów na pobudzenie i rewitalizację skóry. Wyróżniamy mezoterapię igłową oraz bezigłową. Mezoterapia igłowa ma na celu dostarczenie skórze substancji odżywczych, nawilżających i regenerujacych. Wtrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowy, L-karnityna czy kofeina. Wnikające w skórę składniki poprawiają jej wygląd, spłycają zmarszczki, ujędrniają i regenerują. Mezoterapia bezigłowa polega na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej w postaci impulsów lub ultradźwięków, które docierają do wnętrza skóry wprowadzając substancje odżywcze. Rezultaty zabiegu widoczne są po wykonaniu serii kilku zabiegów. Zabieg ten dedykowany jest osobom, które chcą nawilżyć skórę, pozbyć się zmarszczek, ujędrnić lub odmłodzić skórę.

Infuzja tlenowa to jedna z nowości odmładzania skóry. Infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym opartym na technologii hiperbarycznego tlenu. Infuzja tlenowa polega na wtłaczaniu tlenu pod ciśnieniem. Czynność ta możliwa jest do wykonania za pomocą aplikatora, dzięki któremu tlen jest czysty i dobrej jakości. Dobrana do danego typu cery ampułka witaminowa ma możliwość dotarcia w najgłębsze warstwy skóry. Infuzja tlenowa to zabieg, dzięki któremu możliwe jest użycie dwóch rodzajów kwasu hialuronowego na raz. Kwas hialuronowy przenika wraz z odżywczymi substancjami w głąb skóry oraz bardzo dobrze ją nawilża. Dzięki kwasowi i witaminom skóra ma możliwość odzyskania młodzieńczego blasku i wyglądu. Cera wygląda bardzo promiennie, naturalnie i zdrowo.

Zabiegi nawilżające Diego dalla Palma – na rynku jest wiele zabiegów nawilżających skórę. Jednak włoska marka Diego dalla Palma, dzięki zastosowaniu Kompleksów Hydra Flux i Hydra Gene czyli innowacyjnych kompleksów głęboko nawilżających,  jest innowatorem w zabiegach, które wspomagają przepływ wody na różnych poziomach skóry, jej transport od komórki do komórki, gwarantując tym samym aktywne nawodnienie skóry. Dzięki składnikom użytym w zabiegach, komórki rozwijają zdolność do przetrzymywania wody, przez co skóra staję się gładsza, bardziej elastyczna jak również zdrowsza o świeżym, promiennym wyglądzie.

Powiązane artykuły