Pielęgnacja włosów latem

Kosmetyki do włosów

Spis treści

By zadbać o włosy warto skorzystać ze sprawdzonych metod. Jedną z nich jest wyposażenie się w zestaw zabezpieczających kosmetyków – szamponu, odżywki, maski oraz olejku do włosów z filtrami UV. Świetnie sprawdzi się seria kosmetyków Hair Complex Advanced Formula od Duolife. Stosując się do zaleceń producenta i używając ich zamiennie, dbamy o odpowiednią regenerację i ochronę włosów, które poddawane są czynnikom pogodowym – np. intensywnym promieniom słonecznym, wodzie (słodkiej i słonej) czy wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu (np. intensywne treningi). Wzmożona aktywność wpływa na stan włosów – ich łamliwość, blask, odpowiednie odżywienie czy ogólną estetykę.

Warto również zaopatrzyć się w stylowe nakrycie głowy – kapelusz, chustę czy czapkę z daszkiem. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy przebywać na słońcu przez wiele godzin. Istotne jest, by osłona głowy była w jasnym kolorze, co pomoże w odbijaniu promieni słonecznych.

Zapewnienie pełnowartościowej diety nie jest proste i nie zawsze mamy na nią czas. Z pomocą przychodzą suplementy diety, które są przygotowane w taki sposób, by zapewnić odpowiednią dawkę witamin, minerałów i składników odżywczych każdego dnia. Szampon DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula to kosemtyk przeznaczony dla włosów wypadających, suchych, zniszczonych, z rozdwajającymi się końcówkami oraz pozbawionych blasku. Zastosowanie unikalnej technologii Advanced Formula nie tylko maksymalizuje efekty działania, ale także może wspomóc walkę z najtrudniejszymi dolegliwościami związanymi z włosami.

Z kolei DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula Conditioner to rewitalizujące SOS dla włosów. Wyjątkowe połączenie składników aktywnych, takich jak: olej kokosowy, ekstrakt z liści gujawy i liści pokrzywy, ekstrakt z ziela skrzypu, ekstrakt z malin, rozpuszczalna keratyna, pantenol oraz masło shea pozwoliło stworzyć nowy wymiar w pielęgnacji włosów.

Nienadmierne przesuszanie włosów suszarką, używanie szczotek dostosowanych do swojego typu włosów i odpowiednich kosmetyków to najistotniejsze aspekty dla zachowania ich zdrowego
i korzystnego wyglądu na lata.

Po drugie: przygotuj się od wewnątrz, czyli dieta idealna dla włosów

Naturalny i ładny wygląd włosów jest również uzależniony od odpowiedniej diety. Ze sprawdzonych produktów, które warto w tym celu spożywać są np. kasza jaglana, ryby morskie (z kwasami tłuszczowymi omega-3, białkami, witaminami A, D i B), jajka, prawdziwe kakao, morele (pełne żelaza), warzywa (w tym marchew – z witaminą A), orzechy oraz skrzyp polny oraz pokrzywa (źródła krzemu).

Istotne jest również stosowanie zasad dobrze zbilansowanej diety i wypijanie odpowiedniej ilości płynów. Dieta pełna warzyw, owoców, nieprzetworzonych produktów, węglowodanów złożonych i produktów z „czystą etykietą” przysłuży się nie tylko włosom, ale i całemu organizmowi. Wypijanie co najmniej około 2.5l wody dziennie (należy dostosować zgodnie z osobistym zapotrzebowaniem) również będzie miało korzystny wpływ na ciało i włosy.

Twoje włosy będą Ci wdzięczne

Zdrowe i piękne włosy są wizytówką każdego z nas, więc warto odpowiednio wcześniej zwrócić uwagę na możliwości ich pielęgnacji, by przez całe lato cieszyć się ich pięknem. Co więcej, jeśli nie zniszczymy włosów w wakacje i będziemy w odpowiedni sposób chronić, to ich zdrowy i naturalny wygląd będzie nas cieszył również przez resztę roku.

Powiązane artykuły