Styl modern casual – czyli jak wyróżnić się z tłumu?

styl modern casual

Spis treści

Głównymi dominantami dzisiejszej mody stały się swoboda, oryginalność i wyrażanie siebie. Kwintesencją tych trzech cech jest styl modern casual. Z jednej strony zwykły, niewyróżniający się z tłumu. Z drugiej natomiast świeżość, wygoda i pewność siebie. Taka ambiwalencja jest charakterystyczna dla stylu modern casual – zarówno kobiecego, jak i męskiego. Przez moderno-casualową maszynkę zdecydowaliśmy się dzisiaj przemielić kilka najpopularniejszych rozwiązań estetycznych ostatnich lat. Które z nich nadal pozostają żywe, a którym powinniśmy pozwolić już odejść?

Dżins dalej króluje? Nie do końca!

Wiele osób twierdzi, że dżins nigdy się nie zestarzeje. O ile w kwestii samego materiału jest to prawda, o tyle, jeśli mówimy o dżinsowych spodniach – kwestia jest nieco bardziej skomplikowana.

W stylu modern casual zwykłe, proste, niebieskie jeansy są praktycznie bluźnierstwem. Jednak jeśli założymy takie w fasonie slim lub skinny fit – nasza stylizacja zyskuje. Im bardziej świeżo i kreatywnie – tym lepiej.

Lepszym rozwiązaniem od zwykłych jeansów będą, chociażby dżinsowe ogrodniczki, wymyślna kurtka uszyta ze skrawków materiału w różnych odcieniach albo koszula dżinsowa. Która szczerze mówiąc w kilku ostatnich sezonach bezwarunkowo utrzymuje się na podium najpopularniejszych rozwiązań stylistycznych.

Nie-casualowa koszula w casualowej stylizacji – jak ją wykorzystać?

W ostatnich latach casual podzielił się na kilka głównych obozów – modern casual i smart casual są jednymi z najpopularniejszych. Ten drugi opiera się na wykorzystaniu elementów eleganckiego ubioru w niezobowiązujących stylizacjach. Z tego powodu, stopniowo do “zwykłego” kanonu mody przeniknęły tego typu elementy – koszule, marynarki czy spodnie w kratę.

W casualowej stylizacji możemy wykorzystać koszulę – nawet białą, która jest z zasady dość oficjalna. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu. Powinniśmy raczej zmierzać w kierunku koszul taliowanych, zahaczających nawet o skinny fit. Im bardziej przylegająca koszula – tym mniej formalna będzie się wydawać. W celu nadania jej niezobowiązującego uroku możemy podciągnąć rękawy i rozpiąć o jeden guzik przy kołnierzu więcej.

Bluzy odeszły do lamusa? Niekoniecznie, ale wszystko z głową!

Bluzy w modzie to temat rzeka – jedno jest jednak pewne: raczej nigdy nie stratą popularności. Można się więc zatem jedynie przystosować i zastanowić, jak wykorzystać je w stylu modern casual. Nie powinniśmy tutaj zmierzać w kierunku abstrakcji kolorystycznej czy estetycznej (bowiem to jest bardziej domeną streetwearu i podobnych nurtów) lecz swego rodzaju oryginalności pomieszanej z ekstrawagancją.

Doskonałym przykładem będzie tutaj, bluza Carhartt charakteryzująca się niepowtarzalnym materiałem. Mimo że ta marka produkuje bluzy w klasycznych krojach, to materiał w specyficzny sposób załamuje światło. To, w połączeniu z barwą taką jak złoto, pomarańcz czy jasny brąz daje efekt prestiżu, który możemy w modern casual wykorzystać na bardzo wiele sposobów.

Bogactwo dodatków i akcesoriów – kwintesencja stylu modern casual

Gdy mówimy o modern casual – trzeba podkreślić jedno. Ten styl nie istnieje bez dodatków. Szelki, kapelusze, okulary, zegarki, paski, apaszki i wszelkiego rodzaju inne akcesoria i dodatki. To one doskonale określają ten styl, ponieważ pozwalają nam całkowicie spersonalizować swój strój.

Jeśli więc ktoś jest szczególnie zainteresowany stylem modern casual – powinien sobie zarezerwować oddzielną szufladę albo nawet szafę, w której będzie trzymał wszystkie niezbędne dodatki i akcesoria.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej