Torebka wizytowa — elegancja w minimalistycznym wydaniu

Torebka skórzana

Spis treści

Każda kobieta docenia rolę, jaką odgrywają torebki w codziennych stylizacjach. Ten wyjątkowy dodatek może dodać atrakcyjności codziennemu strojowi. Ponadto można go zestawiać praktycznie ze wszystkim, tworząc coś unikatowego. Oczywiście wybór odpowiedniej zależy również od okazji. Na codzienne wyjścia można przebierać w rodzajach torebek, jednak na specjalne okazje najlepiej sprawdzi się torebka wizytowa będąca elegantszą wersją tych codziennych.

Torebka wizytowa — elegancja w małym wydaniu

Ten rodzaj torebek charakteryzuje się przede wszystkim elegancją. Występuje w małym wydaniu, mogącym pomieścić tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Może być noszona na ramieniu lub w ręce. Wśród torebek wizytowych można znaleźć takie ze zwykłym paskiem lub łańcuszkiem, niektóre modele w ogóle nie posiadają żądnego z tych elementów. Mogą być w różnych kolorach i wzorach — dobieranych do reszty stylizacji. Wybór tego typu torebek jest ogromny. Można znaleźć zarówno proste modele jak i upiększone różnymi zdobieniami jak np. ozdobne klamry lub łańcuszki. Decyzja o wyborze konkretnego modelu zawsze powinna być podyktowana konkretną stylizacją. Dlatego lepiej wybierać uniwersalne modele, które będą pasowały do więcej niż jednej rzeczy.

Kiedy nosić torebki wizytowe

Jak sama nazwa wskazuje, torebka wizytowa jest stworzona na specjalne okazje. Doskonale nada się na wieczorne wyjścia w zestawieniu z wieczorową sukienką i szpilkami, ale nie tylko. Będzie wyglądała równie dobrze z rurkami lub cygaretkami i stylową bluzką. Te modele są wybierane również na wesela, imprezy okolicznościowe, bankiety. Tak naprawdę sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest konieczność przyjścia w eleganckim stroju. Oczywiście niektóre modele są bardziej klasyczne i powinny być wybierane na okazje, przy których wymaga się specjalnego dress code. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się torebki wizytowe do ręki — uważane za elegantsze niż te na ramię.

Klasyczne kolory zawsze modne

Do najbardziej uniwersalnych kolorów, które nigdy nie wychodzą z mody zaliczany jest — czarny. Torebka wizytowa w czarnym kolorze może pasować do każdego stroju i każdej okazji. Dlatego każda kobieta powinna mieć choć jedną torebkę w uniwersalnym kolorze swojej szafie. Oczywiście nie zawsze trzeba stawiać na czarny kolor. Torebki w innych odcieniach też się sprawdzą, jednak nie powinny być jaskrawe, ani krzykliwe. Najlepsze są neutralne kolory takie jak beże lub biele — dopasowane do takich dodatków jak buty lub pasek. Na rynku jest duży wybór torebek wizytowych z różnych materiałów. Najtrwalsze są torebki skórzane, które mogą posłużyć przez długi czas. Dlatego warto postawić na jakość, wybierając dodatki. Sklep skorzana.com może zaoferować spory wybór skórzanych torebek w eleganckim wydaniu.

Jak dobierać torebki wizytowe

Szukając torebki wizytowej, często powstaje problem, w jaki sposób zestawić ją z resztą stroju. Najlepiej dobierać torebki pod kolor dodatków takich jak pasek lub buty. Szczególnie jest to ważne w przypadku bardziej oficjalnych wyjść. Wtedy najlepiej wybrać taki sam kolor torebki i butów — taki uniwersalny zestaw jest najbardziej klasyczny i odbierany bardziej profesjonalnie. Jednak na luźniejsze okazje lub do biura można wybierać inne kolory np. zbliżone odcieniami, albo podkreślające jakiś element stroju. Innym rodzajem dopasowania jest faktura materiału. W niektórych przypadkach można łączyć dodatki ich fakturą lub wzorem łączącym je w spójną całość.

Torebka wizytowa jest praktycznym i uniwersalnym elementem goszczącym w każdej damskiej szafie. Świetnie sprawdza się na różne okazje, dopełniając całości stylizacji. Dlatego warto mieć choć jedną pod ręką.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej