Trendy w makijażu – poznaj modne makijaże wiosna-lato 2022

Spis treści

Nadchodzący sezon będzie bardzo ciekawy pod względem podejścia do makeupu. Modny makijaż wiosna-lato 2022 przedstawia się następująco. Bardzo mocno dbamy o naszą cerę, stawiamy na to, aby prezentowała się zdrowo. Musi być nawilżona, a niedoskonałości mają być skutecznie zamaskowane, najlepiej z pomocą rozświetlających baz pod makijaż. Do tego czerwone usta obok których nie można przejść obojętnie. Co jeszcze będzie na topie w makijażu wiosną i latem? Na jakie kosmetyki warto jest postawić? Podpowiadamy.

Modny makijaż na wiosnę i lato 2022 – czarna kreska

Czarna kreska, która pojawia się na powiece wraca do łask ze zdwojoną siłą. Jest osadzona w trendach, ale pokazuje się w nich z różnym powodzeniem. W tym sezonie nie schodzi z pantałyku i można śmiało powiedzieć, że wpisuje się w bardzo mocne topowe pozycje. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia jej aplikacji. Szalenie modne jest stawianie na grube wersje, ale cienkie mogą prezentować się równie dobrze. Miłośniczki odważniejszych stylizacji makijażowych na pewno będą bardzo dobrze czuły się w kreskach, które mocno podkreślą kształt całego oka, także na dolnej części, wraz z jego kącikiem. To takie charakterne podejście do podkreślania oczu, ale robiące ogromne wrażenie.

Modny makijaż wiosna-lato 2022 – czerwona szminka

Czerwona szminka, to kolejny kosmetyk obok którego nie można przejść obojętnie w tym sezonie. Powinna ona znaleźć swoje miejsce w każdej kosmetyczce bez względu na porę roku, ale można śmiało powiedzieć, że tej wiosny i tego lata będzie ona osadzona w trendach naprawdę bardzo mocno. Postawmy zwłaszcza na odcienie utrzymane w macie i klasycznej wersji. Czerwień ust gwarantuje podkreślenie każdej, nawet najnudniejszej stylizacji, a wespół z czarnymi kreskami będzie dodawał szyku oraz elegancji. Lekka nutka nonszalancji i frywolności także będzie tu na głównym miejscu, także na pewno warto jest wziąć pod uwagę takie rozwiązania.

Moda w makijażu wiosna-lato 2022 – nieskazitelna cera

Szalenie modnym działaniem w sezonie wiosna-lato 2022 jest postawienie na działania zmierzające do podjęcia kroków w kierunku bardzo świeżo wyglądającej skóry. Musimy zadbać o to, aby prezentowała się ona niemalże nieskazitelnie. Nie powinny być widoczne niedoskonałości. Bardzo dobrze jest także zadbać o właściwe nawilżenie. Oprócz kremów pomocne będzie stosowanie rozświetlającej bazy pod makijaż, jak również rozświetlacza. Makijaż można także podkreślić delikatnym błyszczykiem.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej