Trendy w modzie damskiej 2022 – sprawdź, jakie lansują światowi projektanci

Spis treści

W tym roku projektanci stawiają przede wszystkim na różnorodność. Odważne połączenia kolorów i fasonów będą w najbliższych miesiącach wręcz pożądane. Do łask wkrada się przełamanie konwencji oraz wyrażanie siebie poprzez modę. Powrócą także bardzo dobrze znane motywy, które wpisują się w gust miłośników stonowanego podejścia do trendów, w tym na przykład kardigany. Będzie jednak także wiele zaskoczeń. Sprawdźmy, w co inwestować, aby wyglądać modnie w 2022 roku.

Moda damska 2022 – Kratka vichy

Kratka vichy była uwielbiana przez samą Brigitte Bardot, ale najbliższy rok udowodni, że mogą ją pokochać współczesne ikony mody. Jest ona szalenie kobieca i z powodzeniem można ją zestawiać zarówno z minimalistycznymi barwami, jak i innymi dekorami. Kratka może natomiast pojawić się na każdym elemencie garderoby – do bluzek, po spódnice, spodnie czy też płaszcze oraz buty. Nie bójmy się jej i śmiało łączmy je ze sobą. Wersja total look jest wręcz wskazana.

Trendy w modzie damskiej 2022 – postaw na prześwitujące materiały

Torebki wykonane z plastiku w których można było zobaczyć całą zawartość przez ostatnie kilka sezonów nie schodziły ze światowych wybiegów mody. W tym roku oprócz nich przyszła kolej także na inne elementy garderoby. Do łask wkradają się przewiewne prześwitujące koszule oraz bluzki. Odważniejsi projektanci stawiają wręcz nawet na spódnice. Kwestia, jak bardzo jesteśmy odważne.

Hity w modzie damskiej 2022 – wojskowe buty i spódniczki

Duet wojskowych butów oraz spódniczki może być bardzo udany. O ile dla wielu może stanowić zbyt ciężkie połączenie, o tyle warto odejść od takiego postrzegania. Tego rodzaju przełamanie konwencji może być szalenie kobiece. Wystarczy tylko odpowiednio podejść do tematu, w tym także zastanowić się nad właściwym doborem dodatków, aby stworzyć stylizację obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Trendy w modzie damskiej 2022 – duże wzory

Projektanci stawiają w najbliższych miesiącach na odwagę i różnorodność. Pokazują, że często wykluczające się wzajemnie połączenia mogą wyglądać niezwykle stylowo. Proponują duże printy, grafiki, różnorodną kolorystykę, w tym także w wersji total look. Nie bójmy się więc wchodzić przysłowiowo całe na biało, albo na pomarańczowo – wszystko jest jedynie kwestią dobrego samopoczucia. Pamiętajmy o tym, że o ile trendy oczywiście są ważne, o tyle najważniejsze jest to, jak czujemy się w danych stylizacjach. To powinno determinować nasz wybór, bez względu na to, na jaką okazję komponujemy nasz strój.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej