Ulubiona dyscyplina sportowa

dyscypliny sportowe

Spis treści

Czas na to, aby powrócić do aktywności fizycznej. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, ile niesie to ze sobą korzyści – m.in. jeżeli chodzi o zdrowie, a także spalenie zalegającego tłuszczyku. Tylko co tak naprawdę zacząć trenować? W szczególności, że teraz do wyboru dostępnych jest tyle pasjonujących alternatyw! Warto postawić na ulubioną dyscyplinę sportową, jaką można wybrać na podstawie kroków, jakie zostaną zaprezentowane poniżej.

Jaki cel?

Zanim zostanie wybrane cokolwiek, należ sobie uświadomić sobie, jaki jest konkretny cel tego działania. Dla niektórych ważne jest spalenie zbędnych kalorii, jakie w szczególności lubią się odkładać przy siedzącym trybie życie. Innym osobom zależy na wyleczenie dolegliwości zdrowotnych, a inni chcą po prostu wyjść z domu do ludzi. Zrobienie czegoś dla siebie, zadbanie o swoja atrakcyjność fizyczną – wybranie konkretnego celu, pomoże wybrać odpowiednią dyscyplinę sportową.

O czym nie można zapomnieć?

O zasobach, jakie dzieli się na trzy grupy:

  • czas,
  • pieniądze,
  • fizyczny dostęp.

Aktywność fizyczna jest zdrowa, ale nie można przy tym zapomnieć o obowiązków, jakich nie można zaniedbać. Finanse – czy ktoś może pozwolić sobie na kupno karnetu np. na grupowe zajęcia, siłownie, czy np. spotkania z trenerem personalnym. Dostęp – czy ktoś ma w pobliżu takie miejsca, gdzie organizowane są poszczególne zajęcia, czy też nie? Im większa odległość, tym z czasem człowieka zacznie opanowywać zniechęcenie. W szczególności, jeżeli mowa jest o okresie jesienno-zimowym, kiedy na dworze szybciej robi się ciemno. Dlatego tak ważna jest bliska odległość. Ciekawe propozycje, które pozwolą znaleźć doskonałą alternatywę dla siebie, można znaleźć m.in. na blogu Z milosci do radosci.

Stan zdrowia

W szczególności, jeżeli jedyną dyscypliną sportową na jaką pozwala sobie dużo osób, było przełączanie kanałów w telewizji, ciesząc się wygodną, rozciągniętą pozycją na kanapie. Ostatni raz aktywność fizyczna uprawiana była w szkole średniej, a od tego momentu upłynęło już trochę czasu. Tym bardziej, że wiele osób dorosłych zmaga się z chorobami przewlekłymi. Jeżeli tak jest, należy udać się do lekarza rodzinnego, który może wskazać, co też będzie dobre dla danej osoby. Jeżeli ktoś faktycznie długo nie ćwiczył, na sam początek nie powinien myśleć o wymagającym sporcie. Tak, aby już na samym wstępie się nie zniechęcić.

Co sprawia Ci frajdę?

Może teraz ciężko to ocenić, ale faktycznie warto powrócić pamięcią do lekcji wychowania fizycznego. Która z dyscyplin proponowana przez nauczyciela, dawała ogrom radości?  Biegi? Gra w kosza? Czy też nieśmiertelny sport narodowy – piłka nożna? Jest tych propozycji bardzo dużo, dlatego tym bardziej warto przywołać w sobie te radosne wspomnienia – niezależnie od tego, ile dokładnie lat minęło. W końcu uprawianie sportu ma sprawiać radość. Nie ma stać się przymusem życiowym. Opcji jest dużo, a ciekawe podpowiedzi znaleźć można m.in. na wyżej prezentowanym blogu, który dla wielu osób stać się może prawdziwym wsparciem.

Powiązane artykuły