Wakacje w Egipcie – dlaczego wciąż są tak popularne?

Spis treści

Pomimo upływu czasu Egipt nadal znajduje się w czołówce kierunków wakacyjnych wybieranych przez Polaków. To pustynne, mające wspaniałą historię państwo przyciąga turystów jak magnes. Dlaczego jest to tak atrakcyjne miejsce na wakacje? Odpowiadamy.

Wakacje w Egipcie to jakość i gwarant dobrej pogody 

Powodem, dla którego wypoczynek w Egipcie wciąż cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem jest bez wątpienia pogoda. Temperatura nigdy nie spada tam poniżej 20 stopni, co czyni ten kierunek wakacyjny całorocznym. Wyjazd w chłodniejszych miesiącach jest dobrym pomysłem nie tylko ze względu na możliwość oderwania się od zimowej rzeczywistości. W Egipcie panują wtedy warunki bardziej zbliżone do polskiego lata, co zapewnia nam pełnię komfortu. 

Ogromną zaletą wypoczynku w Egipcie są również hotele o wysokim standardzie. Jest to kraj pełen ekskluzywnych kurortów, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających podróżników. Miejscowe hotele nie są drogie, a oferują standard, którego ciężko zaznać za podobną cenę w innych miejscach świata. Wyboru najlepszego dla siebie noclegu można dokonać za pomocą strony https://www.traveligo.pl/

Wypoczynek w Egipcie umilą dobra komunikacja, mnogość atrakcji i niecodzienna moda

Na popularność Egiptu jako kierunku wakacyjnego wpływa również doskonała komunikacja z Polską. Właściwie każde lotnisko pasażerskie w naszym kraju posiada atrakcyjną siatkę połączeń lotniczych z krajem faraonów. Planując wakacje w Marsa Alam nie musimy się martwić o czasochłonny transport do ośrodka, bowiem większość egipskich kurortów posiada w pobliżu port lotniczy. 

Gdy już dotrzemy na miejsce pozytywnie zaskoczy nas ilość oferowanych atrakcji, ale również moda. Jak się okazuje największym sprzymieżeńcem kobiet pozostaje len i bawena. Nie obejdzie się równiez bez sandałów, najlepiej skórzanych i japonek. 

Co warto zobaczyć w Egipcie?

Wygrzewając się w słońcu nad basenem warto pamiętać, że Egipt posiada również wiele drogocennych zabytków. Kraj oferuje mnóstwo wrażeń dla sympatyków starożytnej historii. Punktem obowiązkowym są oczywiście piramidy w Gizie, które wybudowane zostały 4,5 tysiąca lat temu. Tuż obok możemy podziwiać słynny posąg Sfinksa. 

Zobacz także: https://clickdesign.pl/wakacje-w-grecji-3-powody-dla-ktorych-trzeba-chociaz-raz-odwiedzic-ten-kraj/

Na tym jednak lista historycznych miejsc się nie kończy. Piramidy znajdują się również w innych częściach Egiptu. Oprócz nich warto zobaczyć też Świątynię Amona w Karnaku, Luksor, słynną Dolinę Królów, czy Świątynię Hatszepsut. Wakacje w Egipcie to opcja naprawdę dla każdego. Zarówno dla tych ceniących sobie komfortowy odpoczynek w ekskluzywnym kurorcie, jak i dla osób z duszą prawdziwego podróżnika. 

Powiązane artykuły