Węgiel aktywny w kosmetykach – zastosowanie

Węgiel aktywny w kosmetykach

Spis treści

Węgiel kojarzy Ci się wyłącznie z paleniem w piecu lub z gorącym okresem grillowania? To bardzo dobre skojarzenia, ale nie są jedyne. Istnieje jeszcze coś takiego jak węgiel aktywny, który od pewnego czasu święci prawdziwe tryumfy popularności i jest szeroko stosowany w kosmetyce. Do czego bywa wykorzystywany?

Głęboko oczyszcza

Jeśli zależy Ci na tym, by mieć czystą i piękną cerę, węgiel aktywny może okazać się Twoim najlepszym przyjacielem. Kosmetyki z jego dodatkiem są niezwykle wydajne i głęboko oczyszczają skórę. Działa on na tyle skutecznie, że nie należy go stosować w codziennej pielęgnacji, jedynie raz na kilka dni. Dlatego, że w innym przypadku mogłabyś łatwo zaburzyć naturalne funkcjonowanie Twojej skóry i bardzo poważnie ją przesuszyć. Węgiel aktywny ma też silne właściwości antybakteryjne, co też nie pozostaje bez wpływu na stan Twojej cery, dzięki czemu będzie ona prezentowała się jeszcze lepiej.

Odblokowuje pory i normuje stan cery

Masz problem z zatkanymi, mocno zanieczyszczonymi porami? Twoja skóra świeci się, bo produkuje nadmiar tłustego sebum? Cząsteczki węgla aktywnego pomogą Ci się z tym uporać. Działają one bowiem jak peeling i pomagają Ci pozbyć się zanieczyszczeń, pozostawiając Twoją skórę odświeżoną i gładką. Pomagają też regulować problem z przetłuszczającą się skórą oraz zmniejszają widoczność porów. Dzieje się tak, bo najbardziej widoczne pory to te, które są bardzo mocno zanieczyszczone.

Pomaga pozbyć się łupieżu

Jeśli masz problem z łupieżem, także możesz się zainteresować kosmetykami, które w swoim składzie mają właśnie ten składnik. Żeby skutecznie rozwiązać ten problem musisz przede wszystkim oczyścić swoją skórę głowy, także meszki włosowe. W ten sposób z biegiem czasu możesz nie tylko zmniejszyć problem łupieżu, ale też całkowicie się go pozbyć. Zniknie też uporczywe i nieprzyjemne swędzenie, bo skutecznie poradzisz sobie ze stanami, które je wywoływały.

Odżywia włosy i dodaje im objętości

Twoje włosy są obciążone? Łatwo to zauważysz, wystarczy, że nagle zaczyna brakować im objętości. Taki stan rzeczy, wbrew pozorom, nie jest niczym dziwnym. W końcu włosy muszą w ciągu dnia naprawdę wiele znosić – zbierają zanieczyszczenia z ulicy, osiada na nich też brud i tłuszcz różnego rodzaju. Węgiel aktywny pozbywa się tego problemu, bo wiąże i eliminuje wszystkie zanieczyszczenia. A przy tym sam dodatkowo nie obciąża włosów, więc z biegiem czasu i pod wpływem jego stosowania stają się one lżejsze i odzyskują utraconą objętość.

Powiązane artykuły