Zabiegi medycyny estetycznej — dlaczego warto na nie stawiać?

pielegnacja twarzy

Spis treści

Każda kobieta chciałaby zatrzymać upływający czas i zawsze wyglądać atrakcyjnie. Poza zdrowym sposobem odżywiania się, unikaniem stresów albo uprawianiem sportów, sprzymierzeńcem jest także medycyna estetyczna. Jakie zabiegi warto wybrać i czy jest to bezpieczne?

Kosmetologia i nie tylko — jakie są popularne zabiegi na twarz?

Upływ czasu jest widoczny zwłaszcza na twarzy. Z tego powodu warto mu zapobiegać. Skóra pozbawiona blasku, pierwsze widoczne zmarszczki albo pojawienie się pękających naczynek to widomy znak tego, że warto wybrać się do gabinetu kosmetologicznego. Jednym z popularnych zabiegów jest mezoterapia w Warszawie albo w innych dużych miastach.

Botoks to zabieg z gatunku medycyny estetycznej, przy którego wykonaniu efekt jest natychmiastowy. Od razu wygładza zmarszczki mimiczne. Inną propozycją jest na przykład ​​radiofrekwencja mikroigłowa. Te zabiegi znajdują się zdecydowanie w topce wybieranych przez kobiety po 50 roku życia.

Czy mezoterapia jest skuteczna?

Mezoterapia należy do grona zabiegów małoinwazyjnych, dlatego kobiety podchodzą do jej wykonania bez obaw. Bardzo słusznie. Polega na nakłuciu skóry niewielkimi igiełkami i wprowadzeniu w warstwę podskórną różnych substancji leczniczych. Szczególnie zalecane jest osocze bogatopłytkowe, które wpływa na lepsze odżywienie skóry, a więc odzyskanie jej blasku.

Medycyna estetyczna w Warszawie i innych dużych miastach to wiele zróżnicowanych zabiegów. W przypadku mezoterapii cienkoigłowej zazwyczaj proponuje się serię zabiegów w różnych punktach ciała (okolice oczu, dekolt, owłosiona część głowy). Pobudza ona odżywienie skóry. Jej efekty są najbardziej wyraziste po około tygodniu. Zabieg najlepiej jest regularnie powtarzać w celu osiągnięcia najlepszego wyglądu.

Zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone dla kobiet, które lubią o siebie zadbać. O wiele skuteczniej niż nawet najdroższe kremy poradzą sobie z drobnymi niedoskonałościami. Efekt ich stosowania utrzymuje się także dłużej.

Powiązane artykuły