Zablokowany zamek w drzwiach. Jak go otworzyć?

dom

Spis treści

Zamki wysokiej jakości odznaczają się długą żywotnością i bezawaryjnym działaniem przez długi czas, ale również narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia oraz zużycie materiału. To niestety może spowodować awarię zamka i jego zablokowanie, uniemożliwiając otwarcie i zamknięcie drzwi. Jak otworzyć drzwi? Kiedy najlepszym rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie domu i na czym ono polega? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Jak otworzyć zablokowany zamek?

Otwarcie zablokowanego zamka może być niemożliwe, jeśli doszło do jego uszkodzenia lub został złamany klucz, który utknął w zamku całkowicie go blokując. Jest jednak szansa, że zamek się zablokował ze względu na brak konserwacji i zanieczyszczenia, które się do niego dostały. W takim przypadku można spróbować użyć specjalnego płynu do czyszczenia i konserwacji zamków, odczekać kilkanaście minut i ponownie spróbować otworzyć zamek, w razie potrzeby czynność można powtórzyć, ale jeśli nie uda się otworzyć zamka po dwukrotnym smarowaniu, to znak, ze problem będzie trudniejszy do rozwiązania. Warto pamiętać, że nie powinno się stosować zwykłych produktów smarujących, gdyż mogą one związać się z brudem, zwiększając problem zamiast go rozwiązywać.

Awaryjne otwieranie domu

Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem jest pomoc ślusarza, który zapewnia awaryjne otwieranie zamków. To usługa, polegająca na kontrolowanym włamaniu przy użyciu narzędzi do tzw. lock pickingu. Ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl posiada odpowiednie umiejętności, umożliwiające mu wykonanie całej usługi szybko i bez powodowania żadnych uszkodzeń. Dodatkowo po otwarciu drzwi sprawdzi zamek i go naprawi lub wymieni, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu problem zostanie kompleksowo rozwiązany, zapewniając prawidłowe i komfortowe działanie zamka, co jest warunkiem dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Czy można otworzyć drzwi bez klucza?

Jeśli nie ma możliwości otwarcia zamka kluczem, to pierwsze, co przychodzi na myśl jest próba otwarcia drzwi innym sposobem. Zazwyczaj chodzi o rozwiązania siłowe, które rzadko się sprawdzają. Przede wszystkim podczas próby rozwiercenia zamka lub ściągnięcia drzwi z zawiasów z dużym prawdopodobieństwem uszkodzimy nie tylko zamek, ale i szyld, a nawet drzwi. Inną kwestią jest fakt, że dobre drzwi i zamki antywłamaniowe są odporne na takie działania (inaczej włamywacz miałby bardzo proste zadanie). W Internecie można znaleźć również porady, jak otworzyć zamek za pomocą młotka, czy śrubokręta, ale takie działania sprawdzają się tylko w filmach.

Profesjonalna pomoc

Z usług firmy ślusarskiej można skorzystać w wielu sytuacjach, w których problem jest z działaniem zamka. Ślusarz pomoże otworzyć zablokowany zamek, ale również wykona jego naprawę lub jeśli jest taka potrzeba to wymieni wkładkę bądź zamek. Fachowiec może również wykonać montaż zamka dowolnego rodzaju, jeśli chcemy poprawić bezpieczeństwo naszego domu. Specjalista może również pomóc wybrać najlepsze rozwiązania do domu, aby poziom ochrony był możliwie najwyższy. Zapewni doradztwo w kwestii wyboru odpowiedniego zamka antywłamaniowego, pomoże zamontować system jednego klucza lub wybrać najlepsze zamki elektroniczne.

 

Powiązane artykuły