Zamienniki luksusowych produktów – czy warto?

Luksusowe produkty

Spis treści

Świat luksusowych marek kusi do siebie i przyciąga. Torebki czy ubrania od najbardziej znanych projektantów, z topowych domów mody, są pożądane przez kobiety na całym świecie. Nie jest to jednak świat dla każdego – jest luksusowy i ekskluzywny, dlatego odpowiednie marki świadczą o wysokim statusie społecznym. Stosunkowo niewielu na nie stać, dlatego wielu zaczyna rozglądać się za zamiennikami. Czy warto to robić?

Dlaczego luksusowe marki są tak pożądane?

Każdy potrafi wymienić przynajmniej kilka luksusowych marek – Louis Vuitton, Christian Louboutin, Guci czy Armani, to tylko niektóre z nich. Wiele kobiet marzy o tym, by posiadać choć jedną, najdrobniejszą rzecz, która sygnowana jest tą marką. To jak dotyk wielkiego świata, coś, co kojarzy się z gwiazdami kina, celebrytami i najbogatszymi ludźmi na świecie. W ten sposób można się poczuć jak część takiego świata, dlatego sporo osób oszczędza pieniądze, by móc sobie coś takiego kupić i choć przez chwilę poczuć się jak przedstawiciel wielkiego świata.

Zamienniki luksusowych produktów

Nie ma się co oszukiwać – nie wszystkich stać na luksusowe produkty i musieliby na nie oszczędzać całymi latami. Nie każdy ma na to ochotę. Jednocześnie chęć do prezentowania się modnie i pięknie jest bardzo silna w ludziach, niezależnie od stanu ich portfela. Dlatego wielu producentów odzieży, jak i innych produktów i dóbr wszelkiego rodzaju, proponuje zamienniki. Coś, co wygląda podobnie do przedmiotu wyprodukowanego przez luksusowy brand, też są wykonane z materiałów wysokiej jakości, jednak są o wiele tańsze.

Zamiennik a podróbka

Czasami te dwa terminy używane są względem siebie synonimicznie. Jednak zamiennik i podróbka to dwie dość różne rzeczy. Warto znać to rozeznanie, wtedy łatwiej będzie się poruszać w tym obszarze rynku. Podróbka to przedmiot bardzo niskiej jakości, wykonany przez złamanie patentów i zwykłą kradzież intelektualną. Często takie marki mają też łudząco podobne nazwy do marki, którą próbują udawać. Wszystko, by jak najbardziej wprowadzić w błąd konsumenta i namówić go do zakupu ich produktu. Z kolei zamiennik to nierzadko produkt bardzo wysokiej jakości i wykonany niezwykle starannie. Nie ma jednak luksusowej metki i nie próbuje udawać, że jest inaczej.

Czy tańsze znaczy gorsze?

Nie. Jeśli widzisz zamiennik, który nie wygląda źle, podoba Ci się i jest w zasięgu Twoich możliwości finansowych, warto rozważyć jego zakup. Nie warto inwestować jednak w podróbki – one są z reguły niewarte swojej ceny, bez względu na to, ile kosztują. W dodatku mogą Cię narazić na ośmieszenie w towarzystwie.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej