Retinol na twarz w kosmetykach jest coraz chętniej wybierana przez szeroką grupę konsumentów. Jego udokumentowane działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające pozwala na dużą wiarygodność w zakresie stosowania takich kosmetyków. Zabiegi w salonach kosmetycznych nadal są popularne, jednak coraz więcej osób decyduje się na włączenie go do swojej codziennej pielęgnacji w domowym zaciszu. Jakie są jego najważniejsze właściwości? Podpowiadamy.
Retinol na twarz – jak działa na skórę?
Jedną z kluczowych właściwości retinolu jest zdolność do złuszczania warstwy rogowej naskórka. Stymuluje go również do produkcji kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego. Warto podkreślić, że niewiele produktów z innymi substancjami jest w stanie działać w tak kompleksowy sposób.
Efekty działania kosmetyków, takich jak serum z witaminą C, kremy czy maski, potrafią być spektakularne już podczas krótkiej kuracji. Stosując produkty z zawartością retinolu w domowym zaciszu można spodziewać się przede wszystkim ujędrnienia cery, przywrócenia jej sprężystości i elastyczności.
Spłycają także zmarszczki mimiczne, a także te które występują na skutek starzenia się skóry. Już po 25. roku życia skóra staje się bardziej wiotka, a produkcja istotnych związków wyraźnie hamuje. Z tego też powodu zaleca się włączenie retinolu jako element codziennej pielęgnacji już od wcześniejszych lat. Dzięki temu zapobiegniemy szybkiemu starzeniu się cery, a także będzie ona odpowiednio nawilżona i odżywiona.
Serum z witaminą C i retinolem – jak działa?
Retinol na twarz ma również uniwersalne właściwości dla każdego typu cery. Skóra sucha skorzysta na nawilżeniu i spadku tendencji do przesuszania się. Skóra normalna pozostanie napięta, jędrna i elastyczna. Cera, która wykazuje skłonności do przetłuszczania się, będzie mogła uspokoić zmiany trądzikowe, a także zmniejszy się widoczność porów. Ilość wydzielanego sebum również zostanie uregulowana. Jak więc można zauważyć, zakup odpowiedniego serum może przynieść ukojenie każdemu użytkownikowi.
Stosowanie serum z witaminą C i retinolem musi być procesem powolnym, aby skóra zdążyła przyzwyczaić się do nowego związku chemicznego. Warto jest rozpoczynać kurację od najniższych stężeń. Można wtedy łatwo obserwować, jak zachowuje się nasza cera. Warto również wiedzieć, że pobudzenie skóry do wytwarzania kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego to działanie długofalowe. Mimo tego, efekty stosowania takich kosmetyków utrzymują się bardzo długo i są świetną inwestycją w dobrą kondycję skóry.