Jak nosić dres?

Noszenie dresu

Spis treści

Dresy słyną jako bardzo wygodna odzież. Niegdyś używany wyłącznie przez sportowców i osoby, które prowadziły aktywny tryb życia, z czasem mocno ewoluował. Stał się synonimem wygodnej odzieży domowej. Na tym się nadal nie skończyło – teraz jest to rodzaj ubrania, który już na dobre wpisał się w stylistykę naszych ulic. Jak go nosić i wyglądać dobrze?

Na jakie okazje wybrać dres?

Dres nie nadaje się na wszystkie okazje i myli się każdy, kto uważa inaczej. To jeden z tych elementów garderoby, przy którym warto znać umiar i dobry smak. Nie ma co udawać, że dres jest elegancki i nadaje się na wielkie wyjścia. Z definicji to ubiór sportowy, który w odpowiedniej stylizacji nadaje się na casualowe, nieformalne wyjścia ze znajomymi. Nie jest jednak dobrym wyborem na bardziej uroczystą okazję i na pewno nie nadaje się na randkę w restauracji – w przypadku randki dres jest wskazany tylko wtedy, gdy zamierzacie wspólnie biegać lub ćwiczyć na siłowni bądź na świeżym powietrzu.

Do jakiej sylwetki będzie pasował?

Dres można dopasować do większości sylwetek, jednak nie każdy dres będzie się dobrze prezentował na danej sylwetce. Weź pod uwagę, że rozciągnięte, bardzo luźne dresy sprawiają wrażenie, że sylwetka jest bardzo bezkształtna. Bez względu na to, czy jesteś szczupła, czy masz kilka kilogramów za dużo, nie wybieraj tak luźnych i obwisłych dresów. Najlepsze są lekko luźne u dołu i dopasowane u góry. Jeśli chcesz nosić dresy bardzo obcisłe, musisz mieć nienaganną sylwetkę, w innym wypadku możesz wyglądać karykaturalnie.

Jak nosić dresy?

Nie wszystkie dresy wracają do mody, zawsze miej to na uwadze. Te szeleszczące i w krzykliwych, jaskrawych kolorach zostaw na imprezę w stylu wczesnych lat 90. XX wieku i raczej nie pokazuj się w nich w innych okolicznościach. Inne dresy – zarówno te z lampasami, jak i te klasyczne, ze ściągaczem, możesz nosić na wiele różnych sposobów. Z prostymi, obcisłymi koszulkami, z bluzami z kapturem albo wręcz z dużo bardziej rockowym i buntowniczym stylu – ze skórzaną ramoneską na przykład.

Buty do dresów

Tutaj wybór wydaje się być bardzo nieskomplikowany. Najbardziej klasycznym połączeniem są w końcu dresy i obuwie sportowe, w ten sposób nadasz sobie bardzo sportowego wyglądu. Jednak – i to jest rozwiązanie, które można podejrzeć na największych pokazach mody – można do nich założyć również obuwie na obcasie, w tym także szpilki. Budzi to nadal sprzeciw wielu ludzi, ale wygląda bardzo kobieco i staje się coraz bardziej modne, bo jest lansowane przez największych dyktatorów mody.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej