Jaki strój powinna mieć obsługa restauracji? 

jak ubrac sie do restauracji

Spis treści

Praca w gastronomii należy do jednej z najbardziej wymagających. Prowadzenie restauracji wymaga wykonywania obowiązków praktycznie siedem dni w tygodniu, często do późnego wieczora, a nawet w nocy. Bardzo ważne jest umiejętne zadbanie o wiele bardzo różnych aspektów, przez dobrej jakości ofertę kulinarną, pomysłowy wystrój, sprawny marketing oraz robiący dobre wrażenie wygląd obsługi. Jak powinni ubierać się pracownicy w gastronomii?

Oficjalnie czy na luzie?

Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne w naszym ogólnym odbiorze restauracji. Mimowolnie wyrabiamy sobie zdanie już po kilku chwilach spędzonych w lokalu, szybkim spojrzeniu na stoliki, aranżację wnętrza oraz właśnie wygląd obsługi. Restauracje różnią się oczywiście od siebie diametralnie, jeśli chodzi o ich charakter. Nie ma zatem jednej uniwersalnej zasady dla wszystkich. W jednych odpowiedni będzie strój praktycznie oficjalny, elegancka koszula z kołnierzykiem, w innych w sam raz pasować będzie koszulka polo, w jeszcze innych obsługa może mieć T-shirty i będzie to współgrać z ogólnym imagem lokalu. Ostateczny wygląd obsługi będzie zatem bardzo różny, a sukcesem na tym polu jest odpowiednie zgranie stroju z charakterem lokalu. Bardzo ważne jest spójne podejście do tego tematu, a nie trzymanie się sztywnych zasad, które mogą nie sprawdzić się w prowadzonym przez nas miejscu.

Ułatw gościom komunikację z obsługą Twojego lokalu

Planując stroje dla obsługi warto zatem popatrzeć na ten temat całościowo. Przemyśleć ujednolicenie wyglądu obsługi z charakterem i stylem wnętrza oraz z ofertą gastronomiczną. Taki spójny obraz jest bardzo dobrze odbierany przez klientów i daje im poczucie, że trafili do miejsca, w którym decyzje nie zapadają przypadkowo, a właściciele znają się na rzeczy. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj ubioru się zdecydujemy, wygląd obsługi podlega kilku niezmiennym zasadom. Musi być schludny, ubranie zawsze musi być czyste, dobrze dopasowane do danej osoby, tak by nie krępować ruchów i umożliwić swobodną pracę. O ile nie wiąże się to z celowym zabiegiem marketingowym, strój powinien być także stonowany. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie obsługi kelnerskiej w identyfikator firmowy. Przedstawienie się gościom lokalu jest doskonałą metodą na nawiązanie dobrej komunikacji przy obsłudze. Imię wypisane na identyfikatorze ułatwi zwracanie się do siebie i skróci dystans.

Identyfikator firmowy – uniwersalny gadżet dla wielu branż

Identyfikatory z imieniem i nazwiskiem mogą być w powodzeniem stosowane w wielu różnych branżach. Na Nana.com.pl znajdziesz szeroki wybór identyfikatorów wykonanych z różnych materiałów, dzięki czemu z łatwością znajdziesz takie, które będą pasować do stroju Twojej obsługi. Możliwość wymiany krateczki z imieniem sprawdzi się w miejscach z dużą rotacją pracowników. Elegancki, niepozorny dodatek wprowadza nieco luzu w rozmowę z klientami. Sklep online Nana.com.pl proponuje nie tylko różnorodne materiały, z których wykonywane są identyfikatory firmowe, ale także różne metody znakowania: grawer, nadruk sublimacyjny czy nadruk UV. Dzięki temu identyfikator może stanowić spójną część stroju obsługi kelnerskiej.

Powiązane artykuły

Co oznacza DEN rajstop?

Rajstopy są nieodłącznym elementem garderoby wielu kobiet, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Jednak wybór idealnych rajstop bywa trudny, szczególnie gdy nie znamy wszystkich parametrów, którymi należy się kierować. Jednym z takich...

Czytaj dalej